Pazartesi, Nisan 15, 2024
Ana SayfaYaşamHafızamızı Zinde Tutmak İçin Ne Yapabiliriz?

Hafızamızı Zinde Tutmak İçin Ne Yapabiliriz?

Hafızamızı zinde tutmak için ne yapabiliriz? Hafızamızı zinde tutmak oldukça önemlidir. Zinde bir hafıza, günümüzü hatta sürekli zinde olan bir hafıza hayatımızı verimli geçirmemizi sağlar. Peki hafızamızı zinde tutmak için ne yapabiliriz? İşte yazımızın detayları…

Hafızamızı Zinde Tutmak İçin Ne Yapabiliriz?

Hafızamızı Zinde Tutmak İçin Ne Yapabiliriz? Vücudunuzu yeni davranışlara alıştırın. Saçınızı tararken, dişlerinizi fırçalarken, kahvenizi karıştırırken ya da diğer günlük basit işler yaparken sürekli kullandığınız elinizi değil diğer elinizi kullanın.

Gözlerinizi kapatın ve odada yolunuzu duygularınızla bulmaya çalışın. Bilinçli olarak sesleri dinlemeye ve kokuları almaya çalışın. Bazen yerden bir şey almanız gerektiğinde, ayaklarınızı kullanın mesela kapıyı ayağınızla kapatmak gibi. Kitap okumayı seviyorsanız b ir sayfayı baş aşağı okuyun.

Buzdolabınızın içine dikkatlice bakın. Daha sonra kapağını kapatın. İçindekileri teker teker sıralamaya çalışın. Evinizin için de aynı şeyi yapabilirsiniz, pencerenin önündekileri ya da duvardaki resmin ayrıntılarını inceleyebilirsiniz.

Yağmurda Koşarsak Daha Az Islanır mıyız?

Her gün 5 dakika, kendinizi bir başka insanın yerine koyun ve olaylarını onun bakış açısından anlamaya ve hissetmeye çalışın. Bir aktörmüş gibi yapın. Ne hissederse hissedin. Empati kurun.

Her zaman üzüntü ya da şüpheye yakalanıyorsanız ve kendinizi başkalarından daha aşağı görüyorsanız, bunun yerine en çok istediğini şeyi ayrıntılı olarak tasarlayın ve elde ettiğinizdeki yaşamınızı düşünün.

Hayatımda Her Şey Yolundayken Neden Bir Anda Kötü Hissediyorum?

Her günün sonunda o ana kadar ne yaptığınızı 60 dakikada gözden geçirin. Bu gününüzü daha önemli hale getirmek için en iyi yardımcı yoldur.  O ana kadar olan tüm aktivitelerini zihinsel olarak gözden geçirin. Hafızanız gününüz hakkındaki boşlukları, anları kasıtsız olarak açığa vuracaktır. Siz de bunları daha iyi değerlendireceksiniz.

Esnek olmak ve kolayca uyum sağlamak için hayatınızı değiştirin, her gün farklı bir şeyler yapın. Farklı bir mağazadan alışveriş yapın yada rutin ev-iş yaşamından çıkın.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022