Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaEğitimHangi Okullar 2. Dönem Online Eğitime Geçecek?

Hangi Okullar 2. Dönem Online Eğitime Geçecek?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Yükseköğretim Kurumu (YÖK) okulların 2. dönemde yüz yüze olup olmayacağına dair açıklamalarda bulundu. Artan vaka sayıları sonrası Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlar ve üniversiteler için uzaktan eğitim kararı çıktı mı? 2. dönem hangi okullar uzaktan eğitime geçecek? Hangi okullar 2. dönem online eğitime geçecek? 2. Dönem online eğitime geçilme durumu var mı? İşte haberimizin detayları…

Hangi Okullar 2. Dönem Online Eğitime Geçecek?

Hangi Okullar 2. Dönem Online Eğitime Geçecek? Omicron Varyantının ülkemizde gözükmesinin ardından neredeyse her gün vaka sayılarında rekorlar kırılıyor. Artık günlük vaka sayıları 100 bini geçti. Durum böyle olunca özellikle öğrenciler yüz yüze eğitimin riskli olduğunu düşünüyor. Vaka sayılarının bu kadar yüksek olması uzaktan eğitim konusunu gündemde tutuyor.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, artan vaka sayıları sonrası yaptığı açıklamalarda yüz yüze eğitimin devam edeceğini, okullardaki önlemleri yeterli olduğunu, bunlar için ek olarak yeni önlemler alınmayacağını söylemişti. Okullardaki öğretmenlerin 2 doz aşı olma oranlarının yüksek olmasının da yüz yüze eğitimde önemli bir faktör olduğunu belirtmişti.

Hangi Okullar 2. Dönem Online Eğitime Geçecek? Yükseköğretim Kurumu (YÖK) ise yaptığı açıklamalarda kararı tamamen üniversitelerin kendilerine bıraktı. Üniversitelerin öğrenci sayılarına baktığımız zaman ilkokul, ortaokul ve lise gibi yerlerden çok daha fazla olduğunu görüyoruz. Durum böyle olunca üniversitelerdeki risk daha yüksek oluyor. Bir üniversite eğer ki isterse, okuldaki ve şehirdeki vaka sayılarının çokluğuna göre uzaktan eğitim kararı verebilir. Şimdilik 2. dönem tamamen uzaktan eğitim yapacağına dair açıklama yapan bir üniversite yok. Üniversitelerin bazıları ise hibrit eğitim ile eğitim ve öğretime devam ediyorlar. 

2. Dönem Uzaktan Eğitime Geçilme İhtimali Var mı?

Hangi Okullar 2. Dönem Online Eğitime Geçecek? Artan vaka sayılarına baktığımız zaman aslında geçilme var gibi gözükse de, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) açıklamalarına baktığımız zaman ise bu ihtimalin çok düşük olduğu gözüküyor. Bu kurumlar dışında, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da yüz yüze eğitim için yaptığı açıklamalarda yüz yüze eğitimin devam edeceğini bu konunun burada kapanması gerektiğini belirtmişti.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022