Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaEğitimHangi Üniversiteler 2. Dönem Uzaktan Eğitime Başlayacak?

Hangi Üniversiteler 2. Dönem Uzaktan Eğitime Başlayacak?

Üniversitelerde güz dönemi geçtiğimiz hafta sona erdi. 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının bahar döneminin nasıl yapılacağı merak konusu oldu. Milyonlarca öğrenci 2. dönemin uzaktan eğitim ile yapılıp yapılmayacağını merak ediyor. Peki üniversiteler 2. dönem uzaktan eğitime geçecek mi? Eğer geçecekse bunlar hangi üniversiteler olacak? Hangi üniversiteler 2. dönem uzaktan (online) eğitime geçecek? Hangi üniversiteler 2. dönem uzaktan (online) eğitime başlayacak?

Hangi Üniversiteler 2. Dönem Uzaktan Eğitime Başlayacak?

Hangi Üniversiteler 2. Dönem Uzaktan Eğitime Başlayacak? Üniversiteler 2021 – 2022 güz dönemi geçtiğimiz günlerde sona ermişti. Sona eren finallerden sonra üniversiteler için büt haftaları başlamıştı. Ülkemizde kış mevsimi etkisin çok şiddetli göstermişti ve bir çok üniversite büt tarihlerini ertelemişti hatta bazı üniversiteler bütlerin uzaktan eğitim ile yapılacağını açıklamıştı. Bazı üniversitelerin bütlerini uzaktan eğitim ile yapacağı haberi sonrası üniversite öğrenciler 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının bahar döneminin uzaktan mı yapılacağını merak etmeye başladı.

Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Açıklama Yapmıştı

Hangi Üniversiteler 2. Dönem Uzaktan Eğitime Başlayacak? Yükseköğretim Kurumu (YÖK) ise yaptığı açıklamalarda kararı tamamen üniversitelerin kendilerine bırakmıştı. Bir üniversite eğer ki okuldaki ve bulunduğu şehirdeki vaka sayısına baktığı zaman risk teşkil eden bir durumda ise uzaktan eğitim kararı verebilecekti.

Henüz 2. Dönem İle İlgili Açıklama Yapan Üniversite Olmadı

Hangi Üniversiteler 2. Dönem Uzaktan Eğitime Başlayacak? Vaka sayıları her gün artıyor ve her gün yeni bir vaka artış rekoru kırılıyor. Durum böyle olunca üniversite öğrencileri uzaktan eğitime geçmek istediklerini üniversite rektörlüklerine bildiriyor. 2. dönem ile ilgili henüz uzaktan eğitim kararı veren bir üniversite yok. Şu an üniversitelerin bir çoğunda büt sınavları devam ediyor. Üniversitelerin 2. dönem ile ilgili kararlarını bütlerden sonra vereceğini düşünüyoruz. 2. dönem uzaktan eğitime geçen üniversiteler olursa, listesini sitemizden ulaşabileceksiniz. Sitemizi takip etmeyi unutmayın.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022