Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaEğitimİkinci Ek Tercihle Kazananlar Ne Zaman Kayıt Yaptıracak?

İkinci Ek Tercihle Kazananlar Ne Zaman Kayıt Yaptıracak?

İkinci Ek Tercihle Kazananlar Ne Zaman Kayıt Yaptıracak? 2. ek tercih sonuçları sonrası üniversite kayıtları ne zaman yapılacak? Ek tercih kayıtları nasıl yapılır? 2. ek tercih kayıtları ne zaman? YKS ikinci ek tercih ile kazanan öğrenciler üniversitelere ne zaman kayıt yaptıracak? 2. ek tercih için üniversite kayıtları ne zaman? İşte haberimizin detayları…

İkinci Ek Tercihle Kazananlar Ne Zaman Kayıt Yaptıracak?

Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) ikinci ek tercih sonuçları az önce açıklandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün az önce Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile YKS ikinci ek tercih sonuçlarının adayların erişimine açıldığını duyurdu. 14 Ekim günü yapılan YKS ikinci ek tercih günleri 18 Ekim günü sona ermişti. Ek tercih günlerinin sona ermesinden sadece 4 gün sonra yani 22 Ekim’de (Bugün) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından sonuçlar adayların erişimine açıldı. İkinci ek tercih sonucu öğrenmek isteyen adaylar YKS İkinci Ek Tercih Sonuçları linkimizden ÖSYM’nin sonuç açıklama sistemine ulaşabilirler.

İkinci ek tercihlerin açıklanmasından sonra gözler tabi ki üniversite kayıt zamanlarına döndü. Biran önce üniversitesine kayıt yaptırıp okuluna gitmek isteyen yeni üniversiteliler biraz daha beklemek zorunda. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’ün yaptığı açıklamaya göre ikinci ek tercih sonrası üniversite kayıtları 4 gün sonra yani 26 Ekim günü başlayacak. 26 Ekim günü başlayacak olan üniversite kayıtları ise toplamda 5 gün sürüp 31 Ekim gecesi sona erecek.

Üniversite Kayıtları 26 Ekim Günü Başlayacak!

Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) ikinci tercih sonuçlarına göre bir üniversiteye yerleşen aday, 26 Ekim gününden itibaren kazandığı üniversiteye kayıt yaptırabilecek. Üniversite kayıt günleri toplamda 5 gün sürecek olup 31 Ekim gününde sona erecek.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022