Çarşamba, Eylül 27, 2023
Ana SayfaEğitimYKS İkinci Ek Tercih Sonuçları Açıklandı

YKS İkinci Ek Tercih Sonuçları Açıklandı

Son Dakika. YKS ikinci ek tercih sonuçları açıklandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün az önce YKS ikinci ek tercih sonuçlarının açıklandığı duyurdu. YKS ikinci ek tercih ile kazanan adaylar için üniversite kayıt tarihleri ne zaman? İşte haberimizin detayları…

YKS İkinci Ek Tercih Sonuçları Açıklandı

Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) ikinci ek tercih sonuçları az önce açıklandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün az önce Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile YKS ikinci ek tercih sonuçlarının adayların erişimine açıldığını duyurdu.

14 Ekim günü yapılan YKS ikinci ek tercih günleri 18 Ekim günü sona ermişti. Ek tercih günlerinin sona ermesinden sadece 4 gün sonra yani 22 Ekim’de (Bugün) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından sonuçlar adayların erişimine açıldı. İkinci ek tercih sonucu öğrenmek isteyen adaylar YKS İkinci Ek Tercih Sonuçları linkimizden ÖSYM’nin sonuç açıklama sistemine ulaşabilirler.

Üniversite Kayıtları 26 Ekim Günü Başlayacak!

Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) ikinci tercih sonuçlarına göre bir üniversiteye yerleşen aday, 26 Ekim gününden itibaren kazandığı üniversiteye kayıt yaptırabilecek. Üniversite kayıt günleri toplamda 5 gün sürecek olup 31 Ekim gününde sona erecek.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi on 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs on 2022 LGS Zor mu Olacak?