İlk Tercihte Yerleşemeyen Ek Tercih Yapabilir mi?

İlk tercihte yerleşemeyen ek tercih yapabilir mi? YKS ek tercihleri kimler yapabilir? 1.tercihte yerleşip 2.tercih yapabilir miyim? İlk tercihte bir üniversiteye yerleşen öğrenci ek tercih yapabilir mi?

İlk Tercihte Yerleşemeyen Ek Tercih Yapabilir mi?

Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) tercih sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı ve öğrenciler üniversitelere kayıt yaptırmıştı. Üniversite kazanamayan veya istedikleri bölümleri kazanamayan öğrenciler Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS)  ek tercih günlerini beklemeye başladı. Öncelikle ek tercih kimler yapabilir bu soruya cevap verelim.

2021 Yks Tercih Günleri Ne Zaman Sona Erecek?

Normal tercih sonuçlarında hiçbir üniversiteye yerleşemeyen veya tercih yapmayan adayların hepsi ek tercih yapabilirler. Normal tercih sonuçlarında bir üniversiteye yerleşen öğrenci ek tercih yapamaz. Bir öğrencinin ek tercih yapabilmesi için ya hiç tercih yapmaması gerekir yada yaptığı tercihlerde herhangi bir üniversiteye yerleşmemiş olması gerekir.

YKS Ek Tercih Günleri İçin Henüz Bir Gün Verilmedi!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) YKS ek tercihleri için henüz bir gün vermedi. Ama YKS ek tercihler her yıl olduğu gibi YKS tercihlerinin açıklanmasının ardından boş kalan bölümlerin kontenjanlarının açıklanması ardından YKS ek tercihler başlamış oluyor. Ek tercihlerin önümüzdeki hafta başlayacak olması muhtemel gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!