Çarşamba, Ekim 4, 2023
Ana SayfaEğitimİlkokul, Ortaokul ve Liseler 6 Eylül'de Eğitime Başlıyor

İlkokul, Ortaokul ve Liseler 6 Eylül’de Eğitime Başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bugün yüz yüz eğitim ile ilgili getirilen kuralları ve okulların açılacağı gün ile ilgili bilgiler verdi. Okullar 6 Eylül’de yüz yüze olarak mı açılıyor? Okullarda uygulanacak kurallar neler? İşte haberimizin detayları…

İlkokul, Ortaokul ve Liseler 6 Eylül’de Eğitime Başlıyor

6 Eylül’de yüz yüze eğitim olarak başlayacak olan 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının hazırlık çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bugün 81 ilden katılan il milli eğitim müdürleri ile toplantı yaptı ve bütün ülkede geçerli olacak olan okullar için bazı kurallar alındı.

Bu kuralların başında öğrencilerin maske takarak okula gelmesi konusu oldu. Öğrenciler ve öğretmenler okullarda maske takma zorunluluğu getirildi. Bunun dışında okula, okul personeli ve öğrencisi dışında hiç kimsenin alınmayacağı altı çizildi.

Yüz Yüze Eğitimin Aksamaması İçin Gerekli Bütün Önlemler Alınacak

Okullarda maske ve hijyen konusunda asla taviz verilmeyecek. Öğretmenler ve öğrencileri maske takma zorunluluğu olacak. Okullarda maskeye ihtiyaç durumunda öğrencileri veya öğretmenlere ücretsiz bir şekilde maske temini yapılacak.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi on 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs on 2022 LGS Zor mu Olacak?