Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaEğitimOkullar Neden Uzaktan Eğitime Geçmiyor?

Okullar Neden Uzaktan Eğitime Geçmiyor?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bugün yüz yüze eğitimin devam etmesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Neden vaka sayıları attığı halde uzaktan eğitime geçilmiyor? Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer merak edilenleri yanıtladı. Okullar neden uzaktan eğitime geçmiyor? İşte haberimizin detayları…

Okullar Neden Uzaktan Eğitime Geçmiyor?

Okullar Neden Uzaktan Eğitime Geçmiyor? Omicron Varyantının ülkemizde görülmesinden beri 1 ay geçti. İlk vakanın ardından günlük vaka sayıları inanılmaz derecede artmaya başladı. Vaka sayılarının hızla artması yüz yüze eğitimden tekrardan uzaktan eğitime geçilme konusunu gündeme getirdi.

Günlerdir öğrenciler uzaktan eğitim haberi beklese de yapılan açıklamalar bu yönde olmadı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yüz yüze eğitim ile ilgili yaptığı açıklamalarda ülkemizde en son kapanacak yerlerin okulların olduğunun altını çizmişti.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, salgın durumunda da eğitim faaliyetlerinin devam edeceğini söylerken üniversitelerin yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçmeleri için, her üniversitenin eğitimiyle ilgili kararını kendilerine bıraktıklarını söylemişti.

Okullar Neden Uzaktan Eğitime Geçmiyor?

Okullar Neden Uzaktan Eğitime Geçmiyor? Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ise Milli Eğitime bağlı okullar için, okullarda ekstra bir önlem almalarını gerektirecek bir durum olmadığının altını çizmişti.

Aşılama Oranının Yüksek Olması Yüz Yüze Eğitimi Güvenli Kılıyor

Okullar Neden Uzaktan Eğitime Geçmiyor? Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bugün yaptığı açıklamalarda Omicron Varyantı sonrası ülkemizdeki vaka sayılarının aniden artmış olduğunu fakat öğretmenlerde aşılama oranın yüksek olmasından dolayı kendilerine avantaj sağladığını belirtti. Okulların yüz yüze eğitime devam etmesinin ve uzaktan eğitime geçmemesinin en büyük faktörü yüksek aşılama oranı.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022