Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaEğitimKaynak Destek Kitaplarına Nasıl Ulaşabilirim?

Kaynak Destek Kitaplarına Nasıl Ulaşabilirim?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) okulların açılmasının ardından yardımcı kaynak destek kitaplarını öğrencilerin erişimine açmıştı. Bugün yardımcı kaynak destek kitaplarının ikinci paketinin erişime açıldığı ve nasıl ulaşılabileceği açıklandı. Yardımcı kaynak destek kitaplarına nasıl ulaşabilirim? Yardımcı kaynak destek kitapları ücretsiz mi olacak? İşte haberimizin detayları…

Kaynak Destek Kitaplarına Nasıl Ulaşabilirim?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer geçtiğimiz günlerde yardımcı kaynak kitaplarının ikinci paketinin öğrencilerin ve öğretmenlerin erişime açıldığını duyurmuştu. Bununla birlikte kaynak destek kitaplarına nasıl ulaşılacağını ve Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) bu konuda nasıl ilerleyeceğini duyurdu.

MEB'ten Bayram Mesajı

Kaynak destek kitapları 2. sınıftan 12. sınıfa kadar olan sınıfları kapsıyor. Özellikle Liseye Geçiş Sınavı (LGS) ve Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) öğrenciler için büyük önem taşıyor. Kaynak kitaplarında yer alan sorular, öğrencilerin dönem içinde gördükleri konulara ve LGS, YKS yeni tarz sorularına göre hazırlanıp öğrencilere sunuluyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bu kitapların kesinlikle ücretsiz olacağının da altını çiziyor.

Kaynak Destek Kitapları, Kitap Olarak Basılıp Dağıtılacak

İlk kaynak destek kitaplarını Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) internet üzerinden öğrencileri ve öğretmenlerin erişime sunmuştu. Şimdi paylaşılan kaynak destek kitapları ise, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in açıklaması üzerine Bakanlığın aldığı kararla kitap şeklinde basılıp öğrenci ve öğretmenlere dağıtılması kararı alındı. İsteyen öğrenciler ise Kaynak Destek Kitapları linkinden kitapların PDF’sine ulaşabilirler.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022