Cuma, Nisan 12, 2024
Ana SayfaYaşamKoronavirüsü Tamamen Bitirecek Uygulama Yeni Zelanda'da

Koronavirüsü Tamamen Bitirecek Uygulama Yeni Zelanda’da

Koronavirüs salgını çıktığından beri en iyi korunan ve vaka sayıların kolay kolay yüksek olmadığı Yeni Zelanda pandemi başladığından beri bu süreci çok iyi değerlendirdi ve yönetti. Peki Yeni Zelanda neler yaptı? Hangi uygulamaları kullandı? İşte haberimizin detayları…

Koronavirüsü Tamamen Bitirecek Uygulama Yeni Zelanda’da

Yeni Zelanda Kovid-19’a karşı en çok önlem alan ülkelerin başında geldi. 1.5 yıldan fazla bir süredir hayatımızda olan Koronavirüs salgınını en iyi şekilde yöneten Yeni Zelanda’da şu ana kadar Koronavüris yüzünden olan insan sayısı sadece 26.

Sadece 1 vatandaşı Kovid-19 çıkan Yeni Zelanda hemen kapanmaya ve karantinaya giden bir ülke oldu. Aldığı önlemler dikkat çeken Yeni Zelanda 2021 sonuna kadar sınırlarını açmayacaklarını belirtti. Bu durumu ise vatandaşlarının psikolojisinin korunması sağlamak ve aynı zamanda ülke ekonomisinin gücünü kaybetmemek için yapıldığı söylendi.

Şuanda Ülkedeki Vaka Sayısı Neredeyse Sıfır

Alınan önlemler sayesinde Yeni Zelanda’da Covid-19 vaka sayısı sıfır. Çok nadir yapılan testlerde pozitif çıkma durumu olabiliyor. Ülkede şuan her şey eskisi gibi normal gözüküyor. Geçtiğimiz günlerde maskesiz bir şekilde 50 bin kişilik konser bile yapılmıştı.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022