Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaEğitimKovid-19 Nedeni İle Kapanan Okul Var mı?

Kovid-19 Nedeni İle Kapanan Okul Var mı?

İlk haftadan Kovid-19 nedeni ile kapanan okul  var mı? Kovid-19 Nedeni İle Kapanan Okul Var mı? Milli Eğitim Bakanı (MEB) Mahmut Özer 6 Eylül’de başlayan yüz yüze eğitim sonrası ilk haftanın değerlendirmesini yaptı. Kovid-19 vakalarının arttığı veya Kovid-19 vaka sayılarından dolayı kapanan okulların olup olmadığını anlattı. İşte haberimizin detayları…

Kovid-19 Nedeni İle Kapanan Okul Var mı?

 Milli Eğitim Bakanı (MEB) Mahmut Özer okulların açılmasının ardından ilk haftanın değerlendirmesini yaptı. 6 Eylül günü uzun bir süreden sonra 81 ilde okullarda tam zamanlı ve bütün eğitim grupları için yüz yüze eğitime başladı. Vaka sayılarının bu kadar yüksek olduğu bir dönemde yüz yüze eğitim riskliydi fakat Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) gerekli bütün önlemleri aldı.

Okullar Maske Dağıtılacak mı?

Önlemler ışığında başlayan yüz yüze eğitim sonrası ilk hafta ülke genelinde okulların durumuna bakıldı. Milli Eğitim Bakanı (MEB) Mahmut Özer ilk hafta sonunda Kovid-19 vakası sebebiyle kapanan herhangi bir okulun bulunmadığını söyledi.

Okullarda Kovid-19 Vakası Çıkarsa Uygulanacak Kurallar Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) olası bir Kovid-19 vaka durumunda okulda ve vakanın çıktığı sınıfta uygulanacak kuralları detayları bir şekilde anlattı. Okullar Kovid-19 Kuralları haberimizden bu yazının detaylarına ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022