Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana SayfaEğitimSınıfta Korona Çıkarsa Ne Olur?

Sınıfta Korona Çıkarsa Ne Olur?

Bugün tüm ülkede tekrardan zil sesleri duymaya başlayacağız. Milyonlarca öğrenci yarın okullara gidecek. Ailelerin merak ettiği bir konu var. Sınıfta veya okulda kovid-19 testi pozitif çıkan bir öğrenci, öğretmen veya okul personeli  olursa ne olacak? Sınıfta korona çıkarsa ne olur? İşte haberimizin detayları…

Sınıfta Korona Çıkarsa Ne Olur?

Aylar sonra ülkemizin her yerinde okullar tekrar zil çalacak. Eskiden olduğu gibi öğrenciler tam zamanlı haftada 5 gün okula gitmeye başlayacak. Okullarda tam zamanlı ve bütün eğitim sınıfları için yüz yüze eğitime başlaması demek tabi ki salgın riskini yükseltecektir. Peki sınıfta bir öğrenci, öğretmen veya personelde kovid-19 çıkarsa ne olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bugün bu durumla ilgili bir rehber paylaştı ve bütün olası durumlar için ne yapılması gerektiğini açıkladı. Öncelikle şunu söyleyelim eğer ki bir sınıfta bir kovid-19 vakası çıkarsa o sınıftaki herkes temaslı sayılacak ve öğretmen ve öğrenciler her gün okul girişinde özel olarak ateşleri  ölçülüp hastalık belirtisi olup olmadığı yapılacak. Bu işlem günde 2 kez yapılacak.

Kovid-19 çıkan sınıftaki öğrenciler, teneffüslerde diğer öğrencilerle aynı ortamda bulundurulmamaları dikkat edilecek. Aynı sınıfta ikinci bir kovid-19 vakası çıkar ise o sınıf, öğretmen dahil hepsi temaslı sayılıp 14 gün eve gönderilecek.

Kovid-19 için gerekli önlemlerin detayları için ”Milli Eğitim Bakanlığı Kovid-19 Rehberi” adresine bakabilirsiniz.

Sınıfta Korona Çıkarsa Ne Olur?

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi on 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs on 2022 LGS Zor mu Olacak?