Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaYaşamKripto Para Miras Bırakılır mı?

Kripto Para Miras Bırakılır mı?

Kripto para miras bırakılır mı? Pandemi başladığından beri neredeyse herkesin dilinde olan Kripto Para piyasasından sonra öldüğümüz zaman eğer bir kripto hesabımız varsa bunu miras bırakıp bırakılmayacağı sorulmaya başlandı? Öldüğümüz zaman kripto para hesabımız miras bırakılır mı? İşte haberimizin detayları…

Kripto Para Miras Bırakılır mı?

Kripto para hesapları oldukça güvenli hesaplardır. Bakıldığı zaman kripto hesabına para atarken bile sadece kendinize ait banka hesabı ile kripto hesabınız arasında para çekme veya yatırma yapabiliyorsunuz. Bunun dışında, kripto hesaplarına sadece o hesabın şifresini bile ve aynı zamanda gerekli güvenlik doğrulamalarını yapanlar giriş yapabiliyor.

Dün vefat eden bir adamın kripto para yatırımcısı olduğu ortaya çıktı. Ölen kişinin ailesi mirası dağılımı yaparken, ölen kişinin bir Bitcoin  yatırımcısı ve aynı zamanda hesabında tam 17 adet Bitcoin olduğu öğrenildi. Fakat ailesi, ölen kişinin kripto para hesap şifresini bilmediği için bir türlü giriş yapamadı ve Bitcoinlere ulaşamadı. Ölen kişinin ailesi Coinbase’den, kişiye ait bir Bitcoin hesabını onaylattı ve Şirkete başvuru yaparak Bitcoinlerin kendi üzerlerine aktarılmasını talep etti.

Her şey onaylandıktan sonra ise Bitcoinin, aileye olan transfer süreci başlamış oldu. Bu durumdan çıkaracağımız sonuç ise evet bir kripto para hesabı miras bırakılabilir. Eğer ölen kişi bir vasiyet bırakmadıysa bu süreç uzar fakat sonuç olarak o kişinin hesabı ailenin üzerine geçirebilir. Bu olaydan sonra ise kripto para hesaplarının aslında ne kadar güvenli olduğunu anlamış oluyoruz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022