Pazartesi, Nisan 15, 2024
Ana SayfaEğitimKronik Rahatsızlığı Olan Öğrenciler Okula Gidecek mi?

Kronik Rahatsızlığı Olan Öğrenciler Okula Gidecek mi?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) kronik rahatsızlığı olan öğrencilerin devamsızlık durumlarıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Kronik rahatsızlığı olan öğrenciler okula gitmek zorunda mı? Özel eğitim öğrencileri için devam zorunluluğu var mı? Kronik rahatsızlığı olan öğrenciler için devam zorunluluğu var mı? Kronik rahatsızlığı olan öğrenciler ne yapacak? İşte haberimizin detayları…

Kronik Rahatsızlığı Olan Öğrenciler Okula Gidecek mi?

Kronik Rahatsızlığı Olan Öğrenciler Okula Gidecek mi? 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının 2. dönemi yüz yüze olarak kaldığı yerden devam etmeye başlamıştı. Yüz yüze eğitim haftanın 5 günü devam ederken kronik rahatsızlığı olan öğrenciler okullara devam zorunluluğu olup olmadığını sorgulamaya başlamıştı.

Hatırlayacağınız üzere ilkokul, ortaokul ve lise için devam zorunluluğu olduğunu ve ne kadar devamsızlık hakkınız olduğunu sizlere açıklamıştık. Peki aynı kurallar kronik rahatsızlığı olan ve özel eğitim alan öğrenciler içinde geçerli mi?

Kronik Rahatsızlığı Olan Öğrenciler Okula Gidecek mi? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından bugün yapılan açıklamaya göre kronik rahatsızlığı olan ve özel eğitim alan öğrenciler için devam zorunluluğu aranmayacak. Bunun olabilmesi için tek kural ise öğrencinin kronik rahatsızlığına dair sağlık kurulu belgesini ve velisinin yazılı talebini okula bildirmesi. Kronik rahatsızlığı olan öğrenciler okullara gerekli belgeleri verdiklerinden sonra devam zorunluluğu onlar için kalkmış olacak.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022