Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaEğitimKYK Burs ve Kredi Başvuruları Başladı mı? Ne Zaman Başlayacak?

KYK Burs ve Kredi Başvuruları Başladı mı? Ne Zaman Başlayacak?

2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılı yaklaşırken Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun (KYK) burs ve kredi başvurularını ne zaman başlatacağı merak konusu oldu. KYK burs ve kredi başvuruları için tarih verildi mi? KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak?

KYK Burs Başvuruları Başladı mı? Ne Zaman Başlayacak?

KYK her sene üniversite öğrencilerine burs ve kredi yardımında bulunuyor. Durumu iyi olan öğrenciler öğrenci kredisi, durumu olmayan ve kötü olan öğrencilere ise geri ödemesiz kredi yani burs veriyor.  Pandemi hayatımıza girdiği günden beri hiçbir şey eskisi gibi gitmiyor. Özellikle eğitim sektörü bundan en çok etkilenen sektörlerden biri oldu. Bir buçuk yıl önce Koronavirüs salgının başlamasıyla üniversiteler uzaktan eğitime geçmişti ve o zamandan bu zamana yüz yüze eğitim yapılamadı.

Yüz yüze eğitim yapılamadığı için geçen sene Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt başvurularını aynı zamanda burs ve kredi başvurularını başlatmamıştı. Geçen sene olmayan burs ve kredi  başvuruları bu sene başlayacak mı milyonlarca öğrenci merak ediyor. KYK burs ve kredi  başvuruları bu sene başlayacak fakat henüz bir tarih verilmedi.

YKS Tercihleri Sonrası KYK Burs ve Kredi Başvuruları Alınacak

Her sene olduğu bu senede Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) tercihleri sona erdiğinde KYK burs ve kredi başvurularının başlayacağını düşünüyoruz. Bu yüzden KYK burs ve kredi başvuruları 20 Ağustos günü YKS tercihlerinin sona ermesiyle başlayacak diyebiliriz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022