Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaEğitimLGS Sınav Giriş Belgeleri Nereden Alınacak?

LGS Sınav Giriş Belgeleri Nereden Alınacak?

LGS sınav giriş belgeleri nereden alınacak? LGS sınav giriş belgesi nasıl alınır 2022. LGS sınav giriş belgeleri ne zaman yayınlanacak? İşte haberimizin detayları…

LGS Sınav Giriş Belgeleri Nereden Alınacak?

LGS sınav giriş belgeleri nereden alınacak? Liseye Geçiş Sınavına 10 gün kaldı. 2022 Liseye Geçiş Sınavı (LGS) 5 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilecek. Sınava bu kadar az kalmışken LGS ye girecek olan öğrenciler sınav giriş belgelerine nasıl ulaşabileceklerini sormaya başladı.

Milli Eğitim Bakanı Yardımcısı Sadri Şensoy LGS ile ilgili merak edilenleri cevapladı. Öncelikle örnek soruların 7 uzman gözünden geçerek basıldığını söyleyen Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy sonrasında giriş belgeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“Eskiden Sınav Giriş Belgeleri Okullardan Temin Ediliyordu”

Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy, LGS giriş belgelerinin eskiden okullardan temin edildiğini fakat 2 yıldır pandemiden dolayı herhangi bir temine gerek kalmadan öğrenciler için hazırladıklarını söyledi.

LGS Sınav Giriş Belgeleri 27 Mayıs’ta E-Okulda İlan Edilecek

Yapılan açıklamaya göre LGS giriş belgeleri 27 Mayıs günü E-okul üzerinden ilan edilecek ve sınav giriş belgeleri sınav günü öğrencilerin sıralarında hazır olarak bulunacak.

LGS’ye Girerken Yanınızda Bulundurulması Gereken Belgeler

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy, aynı zamanda yaptığı açıklamada, öğrencilerin sınava gelirken yanlarında mutlaka kimliklerinin bulunması gerektiğini yabancı uyruklu öğrenciler için ise İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından resimli, mühürlü kimlik belgesi ile sınava alınabileceklerini söyledi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022