Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaEğitimLGS de Zamanı Nasıl Kullanmalıyım?

LGS de Zamanı Nasıl Kullanmalıyım?

LGS de zamanı nasıl kullanmalıyım? Liseye Geçiş Sınavında zamanı nasıl kullanmalıyım? LGS de zamanı iyi kullanmak için ne yapmalıyım? Sınavda zamanı nasıl iyi kullanırım? İşte yazımızın detayları…

LGS de Zamanı Nasıl Kullanmalıyım?

LGS de Zamanı Nasıl Kullanmalıyım? Sınavda zamanı kullanmak oldukça önemlidir. Bu sadece Liseye Geçiş Sınavı (LGS), Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS), Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) vb. birçok sınav için değil okulda olacağınız herhangi bir quiz, vize, final gibi sınavlar içinde oldukça önemli bir konudur.

Zamanın Önemini Anlatan Yazı

Zamanı iyi kullanmak sizin sınav boyunca bütün soruları görmenizi sağlayacaktır. Bütün sorulara bakmak demek daha çok soru çözmek demektir. Peki sınavda zamanı nasıl kullanacağız? 

Sınavda Bildiğiniz ve En İyi Yaptığınız Derslerden Başlayın

LGS, YKS, KPSS, ALES, DGS gibi birçok önemli sınavda yapmanız gereken önce bildiğiniz ve en iyi yaptığınız derslerden sınavı çözmeye başlamak. Bu şekilde yaptığınız zaman soruları çözebiliyor olmanız sizi daha çok heveslendirecektir ve sizi motive edecektir. Aynı zamanda sizin bildiğiniz soruları hemen aradan çıkarıp diğer sorular için daha fazla vakit kazandıracaktır.

Çözemediğiniz Sorularla İnatlaşmayın

Çözemediğiniz sorular üstünde çok durmayın. Bazen bildiğiniz hatta daha önceden çözmüş olduğunuz bir soru ile karşılaşırız fakat onu çözemeyiz. O an soru ile inatlaşmayı bırakıp bir sonraki soruya geçmelisiniz. O an o konu veya o sorunun cevabı aklınıza gelmiyor olabilir. Bu sizin o konuyu bilmediğiniz anlamına gelmez. Diğer sorulara odaklanın ve çözemediğiniz sorulara en son dönüp bakın ve o şekilde çözmeye çalışın. Sınav sonuna doğru stresiniz azalacağı için çözemediğiniz sorulara daha farklı bakıp daha rahat bir şekilde düşünüp çözme ihtimaliniz artacaktır.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022