Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaEğitimLiseye Geçiş Sınavı İptal mi Oluyor?

Liseye Geçiş Sınavı İptal mi Oluyor?

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) ile ilgili gündemde bir çok iddia var. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bugün yaptığı açıklamalarda bu iddialar yanıt verdi ve Liseye Geçiş Sınavı’nın (LGS) iptal olup olmayacağı ile ilgili kararları açıkladı. LGS iptal edilecek mi? LGS’de müfredat dışı konular var mıydı? İşte haberimizin detayları…

Liseye Geçiş Sınavı İptal mi Oluyor?

6 Haziran 2021 tarihinde Liseye Geçiş Sınavı (LGS) Kovid-19 önlemleri ışığında başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Sınav sonrası yorumlara baktığımız zaman öğrencilerin bir çoğu sınavın orta ve zor sorulardan oluştuğunu söyledi Sınav sonrası bazı ciddi iddialar atılmaya başlandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’ta bu iddialara bugün yanıt verdi.

Sınav sonrası, sınavın çok zor olduğu, bir yayın evinin deneme sınavlarıyla çok benzer sorular sorulduğu aynı zamanda sınavda müfredat dışı konular olduğu söylendi. Bu iddialar ciddileşince bir çok kişi sınavın iptal edilmesi gerektiğini savundu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bu iddialar çok net bir cevap verdi.

Liseye Geçiş Sınavı LGS İptal Edilmeyecek!

Bakan Selçuk yaptığı açıklamada, bu iddiaların kesinlikle asılsız olduğunu ve Liseye Geçiş Sınavı olan LGS’nin asla iptal edilmeyeceğini belirtti.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022