Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaEğitimMilli Eğitim Bakanlığı Etkinlikleri İptal Etti!

Milli Eğitim Bakanlığı Etkinlikleri İptal Etti!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Covid-19 önlemleri kapsamlarında resmi ve özel okullardaki tören, yarışma ve etkinlikleri iptal ettiğini duyurdu. Haber akşam saatlerinde son dakika olarak açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın aldığı kararlar neler? İşte haberimizin detayları…

Milli Eğitim Bakanlığı Etkinlikleri İptal Etti!

Her geçen gün artan vaka sayıları sonrası Milli Eğitim Bakanlığından (MEB) önemli bir açıklama geldi. Yayılan yeni tip Koronavirüs sonrası Dünya Sağlık Örgütü’nün paylaşımları ve uyarıları sonrası Milli Eğitim Bakanlığı da harekete geçti. Bakanlığa bağlı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü son dakika açıklamada bulundu.

Ülkemizde ve dünyada Koronavirüs salgını maalesef gün geçtikçe yayılıyor. Aşılama ve kurallar tamamen uygulansan da salgının önüne bir türlü geçilemiyor. Durum böyle olunca Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yüz yüze eğitimi riske sokmamak için Dünya Sağlık Örgütünün açıklamalarını dikkate alarak bazı kurallar getirdi ve okullardaki etkinlikleri iptal etti.

Müsabaka, Yarışma, Tören Gibi Etkinlikler Artık Olmayacak

Milli Eğitim Bakanlığının getirdiği yasağa göre artık okullarda müsabaka, yarışma ve tören gibi öğrencileri bir araya toplayan ve kalabalığı sağlayan etkinlikler yapılmayacak. Açıklamada; ‘Bu kapsamda virüsün etkilerinden korunmak amacıyla resmi ve özel okullarda, toplantı, sempozyum, konferans, ödül töreni spor müsabakası gibi etkinlikleri yapılmayacaktır.’ şeklinde belirtildi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022