Cumartesi, Şubat 24, 2024
Ana SayfaEğitimDestekleme ve Yerleştirme Kursları İçin Yeni Karar

Destekleme ve Yerleştirme Kursları İçin Yeni Karar

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Destekleme ve Yerleştirme Kursları ile ilgili yeni kararlar aldı ve bunu basına açıkladı. Yapılan açıklamada yıllık planların Eylül ayı ve yaz dönemi için kursların ne zaman başlayacağını aynı zamanda kurslara yeni sınıfların eklendiği belirtildi. İşte haberimizin detayları…

Destekleme ve Yerleştirme Kursları İçin Yeni Karar

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğrencilere destek amaçlı ücretsiz bir şekilde, Destekleme ve Yerleştirme Kursları veriyor. Bu sene verilecek olan Destekleme ve Yerleştirme Kursları için ise Bakanlık yeni kararlar aldıklarını duyurdu. Yıllık açılan kursların Eylül ayında, yaz dönemi için açılan kursların ise Temmuz ayının ilk haftasında başlatılacağı duyuruldu.

MEB'ten Bayram Mesajı

Açıklanan kararlarda 8. ve 12. sınıf normal örgün öğrencilerinin ve açık ortaöğretimden mezun öğrencileri için temmuz ayında başlayacak şekilde planladıkları söylendi. Aynı zamanda yapılan açıklamalarda ara tatillerde artık kursların olmayacağı, yarı yıl tatilinde ise kursların devam edeceğinin altı çizildi.

Destekleme ve Yerleştirme Kurslarına 6. ve 10 Sınıflarda Eklendi

8. ve 12. sınıf normal örgün, açık ortaöğretim mezunu öğrencinin katıldığı Destekleme ve Yerleştirme Kurslarına bu sene 6. ve 10. sınıflarda eklendi. 6. ve 10 sınıfların destekleme ve yerleştirme kursları ise 29 Kasım günü başlayacak.

Kurs Grupları Nasıl Oluşturulacak?

İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri önderliğinde yapılacak olan hazır bulunuşluk sınavları sonrası öğrenciler seviyelerine göre sınıflara ve gruplara ayrılacak.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022