Pazartesi, Nisan 15, 2024
Ana SayfaEğitimOkullar Tekrar Ne Zaman Kapanacak?

Okullar Tekrar Ne Zaman Kapanacak?

Yüz yüze eğitim devam ederken öğrenciler ve veliler okulların tekrar ne zaman kapanıp kapanmayacağını merak etmeye başladılar. Peki okulların tekrar kapanması söz konusu mu? Okullar tekrar kapanacak mı? İlkokul, ortaokul, lise ve üniversitelerin tekrar kapanma ihtimali var mı? İşte haberimizin detayları…

Okullar Tekrar Ne Zaman Kapanacak?

Ülkemiz genelinde şuan, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ilkokul, ortaokul ve liselerde aynı zamanda Yükseköğretim Kurulu’na (YÖK) üniversitelerde yüz yüze eğitim tüm hızıyla devam ediyor. Covid-19 vaka sayılarına baktığımız zaman maalesef vaka sayıları günlük 30binlere yaklaştı. Okullarında kalabalık olduğu durumunu göze alırsak, her ne kadar Bakanlıklar önlem alsa da risk devam ediyor.

Kazanım Değerlendirme Uygulamaları Başlıyor

Durum böyle olunca veliler ve öğrenciler acaba okullar tekrar kapanır mı, uzaktan eğitime geçilme ihtimali var mı gibi sorular yöneltebiliyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı açıklamalarda vaka sayılarının okullar için henüz bir risk teşkil etmediğini, ülke geneline baktığımız zaman neredeyse sınıfların tamamının yüz yüze eğitim verdiğini sadece %1’nin uzaktan eğitim yaptığının altını çizdi.

Okullar Tekrar Ne Zaman Kapanacak?

Bunun dışında üniversiteler içinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada üniversitelerde ve ilkokul, ortaokul ve liseler içinde geçerli olmak üzere, ülkemizde yüz yüze eğitimi kesintisiz devam edeceğini belirtti.

Okulların Tekrar Kapanma İhtimali Yok

Hem Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ının hem de Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in açıklamalarını dikkate aldığımız zaman okulların kapanıp uzaktan eğitime geçme ihtimalinin olmadığını söyleyebiliriz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022