Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaEğitimOkullarda Maske Dağıtılacak mı?

Okullarda Maske Dağıtılacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer geçtiğimiz günlerde yüz yüze eğitim ile ilgili detaylara ve kurallara yer vermişti. Okulda maske takma zorunluluğu gelirken, maskesini unutan yada maskeyle gelemeyen öğrenciler için maske dağıtılacak mı sorusu soruldu. Peki okullarda maske dağıtılacak mı?

Okullarda Maske Dağıtılacak mı?

2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılı yaklaşırken ve aynı zamanda yüz yüze eğitim çalışmaları devam ederken Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer okullarda uygulanacak kurallar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kuralların başında okul personel ve öğrencinin maske takma zorunluluğu olduğu bildirildi.

Okuldayken maskesi kopan, yada maskeyle gelmeyi unutan öğrenciler için ise okul giriş binalarına gerekli maske ve dezenfektanların hazırlıklarının yapılacağı belirtildi. Çocuk eğer okula gelirken maskesini unutursa yada okuldayken maskesi koparsa, oradan gidip maske temin edebilecek.

Maskeler ve Dezenfektan Okul Personeli ve Öğrencilere Ücretsiz Dağıtılacak

Maske almak isteyen öğrenci veya okul personeli okul bina girişlerine yapılan kutulardan maske ve dezenfektanı ücretsiz bir şekilde alıp kullanabilecek. Bu gereçler için hiçbiri bir ücret ödemeyecek.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022