Sınıfta Maske Takmak Zorunlu mu?

6 Eylül’de yüz yüze başlayacak olan eğitim ve öğretim için öğrenciler ve veliler sınıfta maske takmanın zorunlu olup olmadığını merak ediyor. Peki sınıf ve okulda maske takma zorunlu mu? Öğrenciler maskelerini sınıfta çıkaracak mı? İşte haberimizin detayları…

Sınıfta Maske Takmak Zorunlu mu?

6 Eylül’de ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri sınıflarına, okullarına, öğretmenlerine ve sınıf arkadaşlarına kavuşacaklar. Koronavirüs salgını çıktığından beri doğru düzgün yapılamayan yüz yüze eğitim 6 Eylül ile düzenli bir şekilde yapılmak isteniyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmur Özer yüz yüze eğitim çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiğini söylemişti.

Yüz yüze eğitimde belirlenen kuralların başında okulda maske takma zorunluluğu getirilmişti. Okullara girerken maske takacağız peki sınıfta takmak zorunda mıyız? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bu soruya verdiği cevap ise evet. 2 yaşından büyük bütün çocukların maske takması zorunluğu hale getirildi.

Yapılacak Aktivitelerde Sosyal Mesafe Korunarak Maskeler Çıkarılabilir

Maske takmama zorunluluğu öğrenicilerin yapacakları aktivitelerde eğer ki aralarında 1 metre mesafe olacak şekilde sıralanmışlarsa yada aktivitelerini gerçekleştirecek durumda oldukları zaman kalkabilir. Öğrenciler bu durumlarda maskelerini çıkarabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!