Pazartesi, Nisan 15, 2024
Ana SayfaEğitimSınıfta Maske Takmak Zorunlu mu?

Sınıfta Maske Takmak Zorunlu mu?

6 Eylül’de yüz yüze başlayacak olan eğitim ve öğretim için öğrenciler ve veliler sınıfta maske takmanın zorunlu olup olmadığını merak ediyor. Peki sınıf ve okulda maske takma zorunlu mu? Öğrenciler maskelerini sınıfta çıkaracak mı? İşte haberimizin detayları…

Sınıfta Maske Takmak Zorunlu mu?

6 Eylül’de ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri sınıflarına, okullarına, öğretmenlerine ve sınıf arkadaşlarına kavuşacaklar. Koronavirüs salgını çıktığından beri doğru düzgün yapılamayan yüz yüze eğitim 6 Eylül ile düzenli bir şekilde yapılmak isteniyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmur Özer yüz yüze eğitim çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiğini söylemişti.

Yüz yüze eğitimde belirlenen kuralların başında okulda maske takma zorunluluğu getirilmişti. Okullara girerken maske takacağız peki sınıfta takmak zorunda mıyız? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bu soruya verdiği cevap ise evet. 2 yaşından büyük bütün çocukların maske takması zorunluğu hale getirildi.

Yapılacak Aktivitelerde Sosyal Mesafe Korunarak Maskeler Çıkarılabilir

Maske takmama zorunluluğu öğrenicilerin yapacakları aktivitelerde eğer ki aralarında 1 metre mesafe olacak şekilde sıralanmışlarsa yada aktivitelerini gerçekleştirecek durumda oldukları zaman kalkabilir. Öğrenciler bu durumlarda maskelerini çıkarabilir.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022