Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaEğitimOkullarda Maske Zorunluluğu Kalkıyor mu?

Okullarda Maske Zorunluluğu Kalkıyor mu?

Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan katıldığı bir açılışta okullardaki Kovid-19 testleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kendisine açılışta eşlik eden Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ise okullardaki maske zorunluluğu ile ilgili öğrencilere müjdeli haberi verdi. Okullardaki maske zorunluluğu kalkıyor mu? İşte haberimizin detayları…

Okullarda Maske Zorunluluğu Kalkıyor mu?

Okullarda maske zorunluluğu kalkıyor mu? Kovid-19′ un hayatımıza girdiği günden beri tanıştığımız maskeleri hala kullanmaya devam ediyoruz. Vaka sayılarının artması, Koronavirüsün yeni varyantlarının çıkması derken, maskeleri yüzümüzden çıkaramaz oldu. Özellikle okulda öğrenciler kalabalık oldukları için maskelerini hiç çıkaramıyorlar. Derslerde, sınavlarda maskelerini çıkaramayan öğrenciler için ise bu durum artık can sıkmaya başladı.

Emine Erdoğan, Antalya’nın Serik İlçesindeki Kadriye İlkokulunun kütüphanesinin açılışına katıldı ve bu açılışta kendisine Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer eşlik etti. Açılışta öğrenciler ile sohbet eden Emine Erdoğan, okullardaki Koronavirüs testleriyle ilgili önemli ve müjdeli bir açıklama yaptı.

Hem öğrenciler için hem de öğretmenler için kolaylık olması açısından, yerli ve irite etmeden sadece tükürük testi ile 15 dakikada sonuç veren testlere okullarda geçmek için Sağlık Bakanlığına başvuru yaptıklarını belirtti. Eğer bu başvuru Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanırsa, okullarda düzenli olarak tükürük testi yapılacak ve sonuçlar 15 dakika için belli olacak. Bu durum tabi ki maske zorunluluğu içinde olumlu bir süreci başlatmış olacak.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’de okullardaki maske zorunluluğu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Özer yaptığı açıklamada okullardaki maske takma zorunluluğunu yavaş yavaş azaltmak istediklerini ilk olarak bu uygulamanın 1. 2. ve 3. sınıflar için uygulanmaya başlanacağını söyledi.

Maske Takmama Uygulaması İlk 1. 2. ve 3. Sınıflar Üzerinde Uygulanacak

Okullarda maske takma zorunluluğunun kaldırılması ilk olarak 1. 2. ve 3. sınıflar için uygulanmaya başlanacak. Eğer uygulamada başarılı olunursa diğer sınıflar içinde devreye sokulacak. Eğitimde normalleşme çalışmaları tüm hızıyla devam ederken bu konu ile ilgili açıklamalar geldikçe sizler ile paylaşacağız.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022