Cumartesi, Şubat 24, 2024
Ana SayfaEğitimOkulların Açılması İçin Vaka Sayısının Kaç Olması Gerekiyor?

Okulların Açılması İçin Vaka Sayısının Kaç Olması Gerekiyor?

2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılı yaklaşıyor ve okullardaki yüz yüze eğitimin henüz yapılıp yapılmayacağı netleşmedi. Peki vaka sayıları günde kaç olursa okullar açılır veya vaka sayıları günde kaç olursa okullarda yüz yüze eğitim yapılabilir? Gelin bugün bu konuyu konuşalım. İşte haberimizin detayları…

Okulların Açılması İçin Vaka Sayısının Kaç Olması Gerekiyor?

Koronavirüs vaka sayıları her gün artıyor. Şu sıralar günde ortalama 25 bin kişiden söz ediliyor. Geçen sene bu konu ile yapılan açıklamalara göre okulların açılması ve yüz yüze eğitimin yapılması imkansız gibi duruyor. Fakat Koronavirüs’ün hayatımızda daha uzun yıllar kalacağı belli. Bu yüzden buna göre tedbir alıp vaka sayıların sıfırlanmasını beklemek çok mantıksız bir durum olur.

Geçen sene Prof. Dr. Esin Şenol yaptığı açıklamada okulların yüz yüze eğitim yapabilmesi için günlük 100 ile 300 vaka sayısı gibi artış olması gerektiğini söylemişti. Fakat bugünlerde biz bu sayılardan çok daha uzak yerlerdeyiz. 100 ile 300 vaka sayılarından bahsederken şu sıralar vaka sayısı 25 bin artıyor. Ama aşılama sayesinde okulların açılması ve yüz yüze eğitimin başlaması için umut verici gelişmeler var.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Gerekli Çalışmaların Yapıldığını Belirtiyor

Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer okulların Eylül ayında açılması ve yüz yüze eğitimin yapılması için gerekli çalışmaların yapıldığını söyledi. Vaka sayısı ne olursa olsun Eylül ayında okullar açılacak. Yüz yüze eğitim mi olacak orası şimdilik soru işareti.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022