Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaEğitimOkulların Uzaktan Eğitime Geçme İhtimali Var mı?

Okulların Uzaktan Eğitime Geçme İhtimali Var mı?

Okulların uzaktan eğitime geçme ihtimali var mı? Okulların kapanma ihtimali var mı? Yüz yüze eğitimin bitme ihtimali var mı? Veliler okulların ekim ayı gibi kapanabilme ihtimali olup olmadığını merak ediyorlar. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ise okulların kapanma ihtimalinin olup olmadığına dair bilgiler verdi. Ekim ayında okullar kapanacak mı?

Okulların Uzaktan Eğitime Geçme İhtimali Var mı?

6 Eylül’de başlayan yüz yüze eğitim sonrası üç haftayı sıkıntısız bir şekilde ve hiçbir okulun yüz yüze eğitimini aksatmadan kapattık. Dördüncü haftaya başlarken bazı veli gruplarında ekim ayında yüz yüze eğitimin biteceği ve tekrardan uzaktan eğitime döneceğine dair söylentiler çıktı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bu konuyla ilgili bugün açıklamalarda bulundu. Bakan Mahmut Özer ilk olarak yaptığı açıklamada sözde veli gruplarında konuşulan yüz yüze eğitimin ekim ayında sona ereceği ve yerini tekrardan uzaktan eğitime bırakacağına dair iddiaların asılsız olduğunu ve şuan ki yüz yüze eğitimin sorunsuz işlediğini söyledi.

Okula Maske Takılarak mı Gidilecek?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer aynı zamanda okulların kapatılacak en son yerler olduğunu sözlerine ekledi. Yüz yüze eğitim şuan için sorunsuz devam ediyor ve uzaktan eğitime geçilme gibi bir uygulama söz konusu değil. Artan vakalarına karşın Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) gerekli bütün önlemleri almış durumda ve önlemlerin tam olarak uygulanmasının yüz yüze eğitimi güvende tuttuğunu söyleyebiliriz.

Vaka Sayıları Artarsa Tekrardan Uzaktan Eğitime Geçilebilir mi?

Aslında bu soruya cevap vermek çok zor. Ülkemizde vaka sayıları halen kritik seviyelerde. Tam zamanlı ve bütün sınıflar için başlayan yüz yüze eğitimde risk var ve her zaman olacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) gerekli bütün önlemleri aldı ve uyulması gereken Kovid-19 kurallarını açıkladı. Eğer ki vaka sayıları artarsa ve vakalar okullarda çıkmaya başlarsa Milli Eğitim Bakanlığı’nın nasıl bir yol izleyeceğini göreceğiz. Bu konuyla ilgili bir açıklama olursa sitemizden ulaşabileceksiniz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022