Cuma, Mart 24, 2023
Ana SayfaTeknolojiiPhone 13 İçin Face id Sorunu

iPhone 13 İçin Face id Sorunu

iPhone 13 için Face id sorunu. iPhone 13’ün ekranını değiştirirsek face id çalışmaz mı? iPhone 13’ün kronik sorunu var mı? İşe haberimizin detayları..

iPhone 13 İçin Face id Sorunu

Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan iPhone 13 bu sefer gündeme başka bir konu ile geldi. Tasarımı konusunda bir çok konuda eleştirilen iPhone 13 için bu sefer Face İd konusunda büyük bir iddia ortaya atıldı. Atılan iddiaya göre iPhone 13 serisinde telefonunuzun ekranını yetkili servis dışında bir yerde değiştirirseniz Face İd çalışmıyor.

iPhone 13 İçin Face id Sorunu

Durum o kadar ciddi ki eğer iPhone 13 telefonunuzun ekranını düşüp kırdıysanız orjinal ekranla bile değiştirseniz Face İd çalışmıyor. Apple bu konuda sizi yetkili serviste değiştirmeye mecbur bırakıyor. Yetkili servis dışında yapılan ekran değişimlerinde Face İd çalışmıyor. Eğer yazılımsal anlamda bir problem ise bu konunu bir güncelleme ile düzeltebileceğini söyleyebiliriz. Fakat yazılımsal bir problem değilse lisanslanmayan üçüncü taraf onarım servislerine karşı aldığını bir önlem olarak düşünülüyor. Şuan için Apple tarafından bir açıklama gelmedi. Herhangi bir açıklama geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi on 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs on 2022 LGS Zor mu Olacak?