Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaEğitimSağlık Bakanından Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

Sağlık Bakanından Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yüz yüze eğitim ile ilgili önemli açıklamalarda bulunurken okullarda kapanma durumunun olabilme ihtimalinin olup olmadığını söylediğini. Okulların kapanma durumu var mı? Yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime tekrar geçilecek mi? İşte haberimizin detayları…

Sağlık Bakanından Yüz Yüze Eğitim Açıklaması 

Yüz yüze eğitimde ülke genelinde tüm okullarda ve tüm kademelerde devam ederken Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan da açıklama geldi. Ülkemizde günlük vaka sayıları oldukça ciddi sayılarda. Durum böyle olunca yüz yüze eğitimde risk olup olmadığı merak edilmeye başlandı.

Yüz yüze eğitimde en önemli unsur şuan için öğretmenlerin aşılama oranı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı açıklamada öğretmenlerimizin %94’ünün 1 doz aşı vurulduğunu, %92’sinin ise 2 doz aşılarını vurulduğunu söylemişti. Durum böyle olunca eğitimde riskte oldukça azalıyor ve güvenli hale geliyor.

Okulların Kapanması Gibi Bir Durum Yok

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ülke genelinde Kovid-19 vaka sayılarının fazla olduğunu fakat bunun okullar için bir risk temsil etmediğinin altını çizdi. Sebep olarak ise Kovid-19 vaka sayılarının okullarda en az göründüğünü ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in dediği gibi öğretmenlerin aşılama oranının fazla olmasına bağladı.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022