Pazar, Mayıs 26, 2024
Ana SayfaEğitimÖğretmenlerin Yüzde Kaçı Aşı Vuruldu?

Öğretmenlerin Yüzde Kaçı Aşı Vuruldu?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bugün öğretmenlerin yüzde kaçının aşı vurulduğunu ve antikor ürettiğini verilerle açıkladı. Ülkemiz genelinde öğretmenlerimizin yüzde kaçı aşı vuruldu? Okulların tekrar kapanma ihtimali var mı? İşte haberimizin detayları…

Öğretmenlerin Yüzde Kaçı Aşı Vuruldu?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bugün bir temel atma törenine katıldı. Ahmet Keleşoğlu Fen Lisesi’nin temel atma törenine katılan Bakan Özer, bir basın açıklaması da yaptı. Ülkemizde 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılı yüz yüze olarak başlamıştı. Bununla birlikte aşılama çalışmaları da tüm hızıyla devam ediyordu.

Ülkemizde yüz yüze eğitim devam ederken Bakan Özer öğretmenlerin aşılama oranlarına dair istatistikleri paylaştı. 3 Kasım 2021 tarihi itibari ile öğretmenlerimizde 1 doz aşı vurulma oranı %94 oranında olduğunu ve 1 doz aşı vurulan öğretmenlerimizin ise %92 ‘sinin ikinci dozunu vurulduğunu söyledi.

Aşılama Oranından Dolayı Okulların Kapanma Riski Azalıyor

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, aşılama oranında öğretmenlerimizin oldukça duyarlı olduğunu ve yüksek oranda aşı vurulma eldesi olduğu için okulların kapanma riskinin azaldığının altını çizdi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022