Cuma, Nisan 12, 2024
Ana SayfaYaşamSigaranın Cilt Üzerindeki Etkileri

Sigaranın Cilt Üzerindeki Etkileri

Sigara hayatımızı birçok yönde olumsuz etkileyen bir madde. Günümüzde insanların çoğu maalesef ki sigara kullanıyor ve sigara kullanan insanların birçoğu sigaranın yarattığı hastalıklar sonucu hayatını kaybediyor. Hayatını kaybetmeyen insanlar ise vücutta bıraktığı hasar ile yaşamaya devam ediyor. Sigaranın zararları dendiği zaman tabi ki ilk akla akciğer geliyor. Fakat sigara sadece akciğere zarar vermiyor.

Sigarının Cilt Üzerindeki Etkileri

Hayatımızda hiçbir olumlu etkisi olmayan sigaranın bir diğer zararı da tabi ki cildimizedir. Hiç düşündünüz mü sigara içen insanlar neden yaşıtlarına göre daha yaşlı gözükür? Bunun sebebi tabi ki onların ciltlerindeki kırışıklıktır. Buna sebep olan şeyde sigaradır. Sigara içmek sadece ciğerlerimize zarar vermez, dişlerimizi sarartırken aynı zamanda cildimizde buruşukluk ve kırışıklığa sebep olarak bizi olduğumuzdan daha yaşlı gösterir.

Sigarayı Bıraktıktan Sonra Yapılması Gerekenler

Sigara Ciltten Başka Hangi Etkileri Gösterir?

Sigara cildimizi kurutup kırıştırmakla birlikte, vücutta ve ağızda kötü bir koku bırakır. Buda insanların yanındayken bize zor duruma düşürebilecek bir durumdur. Sigara ağızdaki kötü kokuyla birlikte dişlerde sararmaya sebep olurda buda dişlerimizin kötü gözükmesine sebep olur. Sigarayı hayatımızdan tamamen çıkarıp hayatımızı her anlamda güzelleştirebiliriz. Sigarayı bıraktıktan sonra yeniden doğmuş gibi hissedeceğine eminiz. Bu yüzden zaman geç olmadan yarın demeden hemen şimdi sigarayı bırakın ve hayatın keyfini çıkarmaya başlayın.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022