Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaEğitimSınav Haftası Kovid-19 Olursak Ne Olur?

Sınav Haftası Kovid-19 Olursak Ne Olur?

Üniversitelerde vizeler bitti veya bazılarında yeni başlamak üzere. Peki üniversitelerde vize haftasında ( sınav haftasında ) Kovid-19 olursak ne olur? Sınavlara giremezsek ne olur? Telafi sınavı yapılır mı? İşte haberimizin detayları…

Sınav Haftası Kovid-19 Olursak Ne Olur?

Ülkemizde ilk Kovid-19 vakası görüldüğünde üniversiteler için 3 haftalık ara verilmişti. 3 haftalık aranın ardından üniversitelerde yüz yüze eğitim başlayamamıştı. Artan vaka sayıları, üniversitelerdeki öğrenci sayısının yüksek olması ve üniversite öğrencilerinin başka şehirlerden üniversitelere gitmesi vaka sayısını çok daha arttıracak ve salgını kötü etkileyecekti.

1 buçuk yılın ardından üniversiteler 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılına yüz yüze olarak başladı. Bazı üniversiteler hibrit eğitim verirken, bazıları neredeyse bütün derslerini yüz yüze işleme kararı aldı. Aynı zamanda sınavlar içinde aynı konu oldu. Bazı okullar sınavları online olarak yaparken bazıları ise yüz yüze olarak yapma kararı aldı.

Bazı üniversitelerde vize haftası bitti veya bitmek üzere. Bazılarında ise sınav haftası yeni başlayacak. Üniversite öğrencileri sınav haftası Kovid-19 olursak ne olur sorusunu sormaya başladı.

Bu Konu İle İlgili Net Bir Açıklama Yok!

Maalesef bu konu ile ilgili net bir açıklama yok. Bir öğrenci vize haftası veya final haftası Kovid-19’a yakalanırsa 10 gün okula gelmeyecek bunu biliyoruz. Fakat sınavların telafisi yapılacak mı bu konuda net bir bilgi yok.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022