Pazar, Kasım 28, 2021
Ana SayfaEğitim24 Kasım Öğretmenler Gününde Ne Oldu?

24 Kasım Öğretmenler Gününde Ne Oldu?

Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. Bir çok kişi bugün ne olduğunu merak ediyordur. Neden biz 24 Kasımı Öğretmenler Günü olarak kutluyoruz? Bunun sebebi ne? 24 Kasım’da ne oldu? İşte haberimizin detayları…

24 Kasım Öğretmenler Gününde Ne Oldu?

Öğretmen… Öğretmen terimini aslında bize ilkokul sıralarından beri anlatıp öğretiyorlar. Önce öğretmen, liseye geçtiğimiz zaman hoca. Ne dersek diyelim aynı kişiden bahsediyoruz aslında. Hep derler ya öğretmen ailemizden sonra gelen kişidir diye. Aynen öyle. Bir öğretmen anne ve babamızdan sonra gelen kişidir.

Bize sadece bir şeyler öğretmeyi hedefler. Bağırsa da iyiliğimiz için, sevse de iyiliğimiz için yapar bunları. Ödev verdiği zaman kızarız ona ama bu hayattaki tek gayesi bize bir şeyler öğretmektir.

İnsan yetiştirir, hayırlı ve iyi bir insan olmak için. Bir insanı eğitmek, ona bir şeyler öğretmek. Dünyanın en zor işlerindedir aslında. Çünkü kötü yetiştirilen bir nesil, devleti geriye götürebilir. Bir devletin kaderidir öğretmenin elinden çıkan öğrenciler. Bu yüzden kutsal meslektir zaten öğretmenlik.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenlik Unvanını Aldığı Gün

Şimdi gelelim 24 Kasım günü ne oldu. 24 Kasım 1928 tarihlerin, Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Millet Mekteplerinin Başöğretmenliği unvanını aldığı gündür. Bu yüzden her sene 24 Kasımı Öğretmenler Günü olarak kutlarız.

Geleceğe ışık tutan bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyoruz. İyi ki varlar.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar