Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaEğitimYÖK Açıkladı Üniversitelerde Sınavlar Nasıl Olacak?

YÖK Açıkladı Üniversitelerde Sınavlar Nasıl Olacak?

Üniversitelerde yüz yüze eğitim hazırlıkları başlarken üniversite öğrencileri sınavların (vizelerin ve finallerin) yüz yüze mi yapılacağını merak etmeye başladı. Üniversiteler vizeler ve finaller yüz yüze mi yapılacak? Üniversitelerde sınavlar nasıl olacak? Üniversitelerde sınavlar yüz yüze mi olacak? YÖK üniversitelerde sınavların nasıl olacağı ile ilgili açıklama yaptı. YÖK açıkladı üniversitelerde sınavlar nasıl olacak?

YÖK Açıkladı Üniversitelerde Sınavlar Nasıl Olacak?

2021 – 2022 eğitim ve öğretim güz dönemi üniversiteler için 13 Eylül günü başlayacak. Her ne kadar derslerin tam olarak ne zaman başlayacağı bilinmese de üniversitelerin 13 Eylül’de akademik takvimi başlıyor. Üniversitelerde yüz yüze eğitim yapılacak olsa dahi çoğu üniversite hibrit eğitim sistemini kullanacak.

Üniversitelere Aşı Zorunluğu mu Geliyor?

Bölümlere göre bazı dersler yüz yüze, bazı dersler ise uzaktan eğitim ile verilecek. Durum böyle olunca öğrenciler vize veya finallerin yüz yüze mi yoksa uzaktan eğitim ile mi yapılacağını merak ediyor. Üniversitelerde vizelerin yüz yüze değil de uzaktan yapılması daha muhtemel gözüküyor. Bölümlerdeki öğrenci sayısını baz alırsak bir bölümün hepsinin sınava girmesi o ortamdaki vaka sayısının artışına sebep olabilir.

Üniversitelerde Sınavlar Yüz Yüze Yapılacak!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üniversitelerde sınavların yüz yüze olacağına karar verdi. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) sınavlar konusunda ise üniversitelerde vize ve finallerin yüz yüze olarak yapılmasına karar verdi. Fakat bu durum değişkenlik gösterebilir. Üniversitenin bulunduğu şehirde salgının seyrine göre sınavlar çevirim içi olabilecek.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022