Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaEğitimSon Dakika 2021 YKS Tercih Sonuçları Açıklandı

Son Dakika 2021 YKS Tercih Sonuçları Açıklandı

Son dakika! 2021 YKS tercih sonuçları açıklandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2021 Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) tercih sonuçlarını az önce açıkladı. YKS Tercih sonuçların aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Son Dakika 2021 YKS Tercih Sonuçları Açıklandı

Son Dakika 2021 YKS Tercih Sonuçları Açıklandı

Milyonlarca üniversite hayali kuran adayların 2021 Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) tercih sonuçları az önce açıklandı. Tercih sonuçlarına ulaşmak istiyorsanız ÖSYM Aday Sonuç Açıklama Sistemi başlığımıza tıklayarak T.C. kimlik no ve ÖSYM şifreniz ile 2021 YKS Tercih sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Son Dakika 2021 YKS Tercih Sonuçları Açıklandı

Üniversite kazanan adayları tebrik ediyoruz. Kazanamayan adaylar için ise ek tercih günlerini beklemelerini öneriyoruz. Ek tercih günleri açıklandığında sitemizde son dakika haberi ile sizinle paylaşacağız.

Üniversiteyi Kazananalar E- Kayıt Nasıl Yaptıracak?

Öncelikle şunu söyleyelim kayıt yaptırırken kazandığınız üniversitelerin duyuru kısımlarını mutlaka okumanız gerekmektedir. Bazı üniversiteler sadece e-kayıt kabul ederken bazıları okula bazı evraklar yada belgeler getirmenizin isteyebilir. Aslında e- kayıt ile okula gidip, normal kayıt yaptırmanız arasında çok büyük bir fark yoktur. Biri e-devlet üzerinden online kayıttır diğeri ise okula gidip evrak teslim ederek kayıt yaptırmaktır.

E-kaydı anlatmak önce e-kayıt yaptırmak zorunlu mudur? sorusuna cevap vermek istiyoruz. Üniversitelere e-kayıt yaptırmak zorunda değilsiniz. Bu isteğe bağlıdır. E- kayıt yapmak isteyen öğrenciler T.C. Kimlik Numaraları ve şifreli ile türkiye.gov.tr sayfasına giriş yapmalıdır. Daha sonrasında arama bölümüne e-kayıt yazıp oradan çıkan seçeneğe girip gerekli bilgileri doldurup onaylamalıdır. Böylelikle kazandığınız üniversiteye kayıt yaptırmış olursunuz. Bilgileri doldururken mutlaka doğru ve eksiksiz girdiğinize emin olmalısınız.

Son Dakika 2021 YKS Tercih Sonuçları Açıklandı

Ek Tercihten Kazanan Öğrenciler E-Kayıt Yaptırabilir mi?

E- kayıt sadece ilk tercihte kazanan öğrenciler için geçerlidir. Ek tercih ile üniversite kazanan öğrenciler okullara gidip normal kayıt yaptırmak zorundadır.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022