Cuma, Nisan 12, 2024
Ana SayfaEğitimTalebe-Tara Westover-Neden Okumalıyım

Talebe-Tara Westover-Neden Okumalıyım

Talebe-Tara Westover-Neden Okumalıyım? 

Talebe -Tara Westover-Neden Okumalıyım

Talebe-Tara Westover-Neden Okumalıyım

Talebe, Tara Westover adlı bir anı yazarı tarafından 2018 yılında basılmış,  ülkemizde ilk basımı 2019  ağustos ayında olmuştur.

Siz, nasıl neye göre kitap seçersiniz bilmiyorum ama görüşlerine değer verdiğim bazı  insanlar vardır  onları takip eder, kitap önerilerini okur,  o kitabın yazarı hakkında bilgi edinir son olarak ta yorumları okurum. Benim için kitap almak öyle kolay bir iş değildir. Dünyada okunacak o kadar çok kitap varken rastgele bir kitap alıp okuyacak ‘boş vaktim‘ yoktur. Ciddi bir iştir kitap okumak, beni kitap okumaktan soğutmamalı, beğenmedim, hoşuma gitmedi diyebilirim ama zaman kaybıydı dedirtmemeli hiç bir zaman.

Talebe adlı kitapta okunacaklar listesinde uzun zamandır duruyordu. Hakkında yazı yazmayı düşündüğüm için öncelikle biraz bilgi edineyim dedim.  Domingo yayınlarında yedinci baskısı elimdeki. Yorumlarda ilk bölümü atlatabilirseniz güzel bir kitap görüşü hakim. Yazar kendi hayatını anlatmış, birçok ödüle aday gösterilmiş birçok ödül almış, çok kişiyi derinden sarsmış.200 yorum okudum ve bunlardan sadece 12 tanesi kitabı gereksiz bulmuş. Büyük ihtimalle ilk bölümleri atlatamayanlardır diye düşünüyorum.

Kitabı okumaya başladım ve evet ilk bölümde biraz sıkıcı geldi şimdi tekrar elime aldım. Şimdilik güzel gidiyor. Mutlaka kitabı bitirmeliyim diye bir şart yoktur bende. Bitiremiyorsam, kitap beni zorluyorsa biraz ara veririm sonra tekrar denerim baktım 2. 3. denemem den sonra da olmuyorsa artık o kitabı bırakırım. dedim ya hiçbir kitap bana zaman kaybı dedirtmemeli. O yazar, o yayınevi ya da o konu beni sarmamıştır en azından bunu öğrenmiş olurum:)

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022