Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaYaşamFinlandiya Yabancı İşçi Alımı

Finlandiya Yabancı İşçi Alımı

Finlandiya Yabancı İşçi Alımı

Finlandiya’yı bazılarımız ‘Beyaz Zambaklar Ülkesi’ adlı kitaptan ilk kez duymuşuzdur. Bazılarımız ise o kitapta geçen ülkenin Finlandiya olduğunu bile bilmez. Sokağa çıkıp sorsak bir çok kişinin Finlandiya’yı bileceğini dahi düşünmüyorum. Bunu herhangi bir art niyetle söylemiyorum birilerini küçümseme amaçlı değil kesinlikle. Çevremizde Finlandiya’ya giden çok kişiyi bilmeyiz, duymamışızdır hatta. Bizim kulağımıza daha çok çalınan yabancı ülkeler Almanya, Amerika, İngiltere, Arabistan …. gibi ülkeler ki buraları ya filmlerden ya dizilerden ya da oraya giden konu komşu, eş dosttan duymuşuzdur.

Tabii son zamanlarda eğer eğitimle ilgiliyseniz eğitimde en üst sırada yar alan bir ülke olduğunu da  duymuşsunuzdur. Eğitim modeli olarak ileride olduğu iddia ediliyor. Dünyanın en mutlu insanları oradaymış. Ekonomi, kirlilik, suç oranları gibi alanlarda puanı iyiymiş, hatta ‘yüksek’ miş.

Şimdi bu ülke ile ilgili bir kaç bilgi verelim; efendim bu ülke kuzey Avrupa’da yer alan bir ülke, nüfusu 2020 yılında tahmini 5.528.737, para birimi olarak Euro kullanılıyor, Rusya, Norveç, ve İsveç’le komşudurlar kendileri. Başkenti de Helsinki’dir.

Euronews’te yayınlanan bir habere göre, Finlandiya’nın yabancı işçiye ihtiyacı varmış. Eğer düşünüyorsanız, Finlandiya Konsolosluğundan online başvuruda bulunabilirsiniz. Yalnız oranın  soğuk bir iklimi , öğrenilmesi zor bir dilleri olduğunu ve yabancılara karşı olumsuz bakış açısına sahip olduklarını  söylemek lazım.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022