Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaEğitimTelafi Eğitimi Hangi Sınıflar İçin Olacak?

Telafi Eğitimi Hangi Sınıflar İçin Olacak?

2020 – 2021 eğitim ve öğretim senesinin sonuna gelirken telafi eğitim içinde detayları ortaya çıkmaya başladı. Peki bu sene ilk kez yapılacak olan telafi eğitimi hangi sınıflar için olacak? Telafi eğitimi yüz yüze mi yapılacak, ne kadar sürecek? İşte haberimizin detayları…

Telafi Eğitimi Hangi Sınıflar İçin Olacak?

Telafi eğitimi için günler yaklaştıkça öğrencilerin ve velilerin bu konuda ki sorular artıyor. Telafi eğitimi hangi sınıflar için geçerli olacak, telafi eğitimine gitmek zorunlu mu, telafi eğitimi yüz yüze mi yapılacak gibi bir çok soru soruluyor. Bugün sizlere bu soruları yanıt aramaya çalışacağız.

Öncelikle Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan açıklamada telafi eğitimi bütün sınıflar için olacak gibi gözüküyor. Bununla birlikte öğrencilerin eksiklerine göre bir eğitim programı oluşturulacak. İlk etapta telafi eğitimi 2 Temmuz sonrasında başlayacağını söyleyebiliriz. 2 ay sürecek olan telafi eğitiminin ağustos ayı sonunda bitmesi planlanıyor.

Öğrenciler Yaz Boyu Eğitim Alacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yaptığı açıklamalar doğrultusunda öğrenciler yaz boyu eğitime tabi tutulacak. Bu eğitimde öğrencilerin 2020 – 2021 eğitim ve öğretim döneminde eksik kaldığı konular ele alınacak, hem de 2021 – 2022 eğitim ve öğretim dönemine ait konular anlatılacak.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022