Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana Sayfaİngilizce EssayCompare Essay Türk Kültürü ve İtalyan Kültürü

Compare Essay Türk Kültürü ve İtalyan Kültürü

Compare Essay Türk Kültürü ve İtalyan Kültürü. Compare / Contrast Essay Örnekleri, Türk ve İtalyan Kültürü, Compare Essay Örneği. Bu yazının İngilizcesine ulaşmak için = Compare Essay Turkish Culture And Italian Culture

Compare Essay Türk Kültürü ve İtalyan Kültürü

Compare Essay Türk Kültürü ve İtalyan Kültürü. Kültür çok yönlü bir yapıdır. Her ülkenin kendine has kültürü vardır. Bu kültürlerden bazıları başka bir ülkeye benzer veya farklı kültürler olabilir. Örneğin; din , yeme alışkanlıkları , teknoloji , bölge , aile yapısı , gelenekler . Türk kültürü ile İtalyan kültürü arasında çeşitli farklılıklar ve benzerlikler vardır.

Öncelikle Türk kültürü ile İtalyan kültürü bazı yönlerden benzerlik göstermektedir. Bunlardan biri de beslenme alışkanlıklarıdır. Örneğin; Türkler bazı yemekleri yaparken hamur kullanır ve sever. İtalyanlar yemeklerinde Türkler kadar hamur kullanırlar. Ve her iki ülkede de hamur işlerini sever. Mesela İtalyanca hamurla pizza yaparlar, Türkler ise hamurla lahmacun yapar. Ayrıca İtalya kıyılarında deniz ürünleri bol miktarda bulunur. Yemekler Türkiye’de Meteronean Bölgesi’nde bir kültür olarak görülmektedir. Örneğin ; her iki ülkede de yemek pişirirken bol miktarda domates sosu , zeytinyağı ve balık kullanırlar. Bir diğer benzerlik aile yapısıdır. İtalyanlar da Türkler kadar ailelerine bağımlıdır. Örneğin; İtalyanlar ve Türkler için aile sadece anne baba ve kardeşlerden oluşmuyor. Kuzenlere, amcalara, teyzelere, büyükanne ve büyükbabalara ve daha büyük aile üyelerine büyük önem verirler. Bir başka benzerlik de bazı geleneklerdir. Türkler geleneklerine önem verirler. İtalyanlarla birkaç ortak gelenekleri var. Örneğin; Eğer siz ve partneriniz evlenmeyi düşünüyorsanız, öncelikle bir istek merasiminiz olmalı ve her iki ülkede de nişanlanmalısınız.

İkincisi, Türk kültürü ile İtalyan kültürü bazı yönlerden farklıdır. İlk fark bölgedir. İtalya’da Avrupa Kıtası iken, Türkiye Asya Kıtasında yer almaktadır. Ayrıca zamanla Orta Asya’dan Anadolu’ya göç eden Türklerin aksine İtalyanlar her zaman İtalyan Yarımadası’nda yaşamışlardır. Ayrıca din farkı. Türkiye’de din, çeşitli dini inanışlardan oluşmaktadır. Ülkedeki en yaygın mezhep İslam’dır. Ancak, İtalya’daki en yaygın din, Hıristiyanlıktır. Ayrıca, İtalya’daki Relegion, Hristiyanlığın egemenliği ve artan dini uygulamaların, inançların ve mezhep çeşitliliğinin çeşitliliği ile tanımlanır. Son olarak fark teknolojidir. İtalya teknoloji olarak Türkiye’den daha iyi. Örneğin, otomotiv teknolojisi. İtalyanlar son 40-50 yılın en iyi arabalarını üretirken, Türkler bu alanda daha iyiye gidiyor.

Sonuç olarak İtalyan kültürü ile Türk kültürü arasındaki benzerlikleri ve farklılıkları gördük. Türkiye’den İtalya’ya seyahat eden veya İtalya’dan İtalya’ya seyahat eden kişi, bazı konularda zorluk veya kolaylık yaşayacağını bilir.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022