Pazartesi, Nisan 15, 2024
Ana SayfaEğitimÜçüncü Nakil Başvurusu Olacak mı?

Üçüncü Nakil Başvurusu Olacak mı?

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) kapsamında ikinci nakil sonuçları az önce Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından açıklandı. Peki hem birinci nakilde, hem de ikinci nakil sonuçlarında yerleşemeyen öğrenciler neler yapacak? Üçüncü nakil başvurusu olacak mı? İşte haberimizin detayları..

Üçüncü Nakil Başvurusu Olacak mı?

Öncelikle şunu söylememiz gerekiyor. Üçüncü nakil başvuruları yapılmayacak. Fakat herhangi bir liseyi kazanamayan öğrenciler için Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bir açıklama yaptı. Bakan Özer yaptığı açıklamada yerleştirme ve nakil komisyonları aracılığıyla yerleştirileceğini söyledi.

Herhangi bir liseyi kazanamayan öğrenciler 9 Ağustos yani bugün komisyona başvuru yaparak liseye girmeye hak kazanacak. 4 gün sürecek olan başvurular 13 Ağustos günü sona erecek. Bu başvurular sonunda öğrencilerin hepsi liselere yerleştirilmiş olacak.

Komisyon Başvuru Sonuçları 20 Ağustos Günü Açıklanacak

9 Ağustos ile 13 Ağustos günleri arasında yerleştirme ve nakil komisyonları aracılığıyla  başvuru yapan öğrencilerin sonuçları 20 Ağustos günü açıklanacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer 20 Ağustos günü bütün öğrencilerin liseli olacağını söyledi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022