Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaEğitimÜniversite Sınavında Yapılmaması Gereken Şeyler

Üniversite Sınavında Yapılmaması Gereken Şeyler

Üniversite sınavında yapılmaması gereken şeyler. YKS’de yapılmaması gereken şeyler. Yükseköğretim Kurumalar Sınavı’na sayılı günler kaldı. Sınavdan önce yapılması gereken şeyler kaldı sınav esnasında yapılmaması gereken şeylerde var. Peki bunlar nedir? Sınavda neler yapmamalıyız? Sınavda yapılmaması gereken şeyler. İşte haberimizin detayları…

Üniversite Sınavında Yapılmaması Gereken Şeyler

Üniversite Sınavında Yapılmaması Gereken Şeyler. Sınavdan önce neler yapılması gerektiğini YKS Öncesi Zihin Açıcı Yiyecekler?, YKS’ye Bir Hafta Kala Ne Yapılmalı? yazılarımızdan öğrenebilirsiniz. Şimdi gelelim sınav esnasında ne yapmamız ve ne yapmamamız gereken şeylere. İlk uyarımız size, sınavda çok fazla su içmeyin. Bu size tuvalet ihtiyacı doğurabilir. Çünkü hepimizi biliyoruz ki sınav esnasında sınıftan çıkmak yasaktır.

Üniversite Sınavında Yapılmaması Gereken Şeyler. İkinci olarak, çözemediğiniz bir soru olunca onunla inatlaşmayın ve diğer soruya geçin. Çünkü bu size hem zaman kaybettirecektir, hem de stres seviyenizi arttıracaktır. Buda sınavın gidişatını etkileyecektir. Sınavda verilen süreler size her zaman yetecek düzeyde verilmektedir. Bu yüzden çözemediğiniz sorular için strese girmeyin, sorularınız bittiği zaman dönüp onlara tekrar bakacak fırsatınız olacaktır.

Biran Bütün Bildiğiniz ve Öğrendiğiniz Bilgileri Unuttuğunu Hissedebilirsiniz, Panik Yapmayın!

Bazen sınavda öyle bir an geliyor ki, sanki bütün o çalışmalarınız boşa gitmiş ve siz hiçbir şey hatırlamıyorsunuz gibi hissedebilirsiniz. Bu anda panik yapmayın, kalemi  bırakıp 15 – 20 saniye kadar gözlerinizi kapatın. Bu size sınav anında beyninizi boşaltmaya yarayacaktır ve aynı zamanda unuttuğunuz sandığınız bilgilerin kafanızda geri oluşmasını sağlayacaktır.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022