Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaEğitimYKS'ye Bir Hafta Kala Ne Yapılmalı

YKS’ye Bir Hafta Kala Ne Yapılmalı

Bir yıl çalıştınız ve hayalleriniz olan üniversiteye ve bölüme sadece 1 hafta kaldı. Peki bu kalan bir haftayı nasıl geçirmelisiniz? Neler yaparsanız verimli bir hafta geçirmiş olursunuz. YKS’ye bir hafta kala yapılması gereken şeyleri sizleri için derledik. İşte yazımızın devamı…

YKS’ye Bir Hafta Kala Ne Yapılmalı

YKS yani Yükseköğretim Kurumlar Sınavı. Bu sınav milyonlarca öğrencinin hayallerinin temelini oluşturan bir sınav. Küçüklüğümüzden beri ilkokulda, ortaokulda ve en son lisede hayaliniz kurduğumuz üniversiteye sadece bir adım kaldı. Bu adım sizi hayallerinize en çok yaklaştıracak olan adım. Artık bu adımdan sonra güzel bir üniversiteniz ve hayalinizdeki meslekle ilgili şeyleri öğrenmeye başlayacaksınız.

Bu son ve önemli adıma ulaşmadan önce, geçireceğiniz son hafta oldukça önemli olacaktır. Öncelikle sınava bir hafta kala asla ama asla yeni bir konuya öğrenmeye çalışmayın. Eğer çalıştığınız konuyu anlamazsanız bu sizi kaygıya sokacaktır. İkinci olarak sakın kafanızda tercih listesi oluşturmayın, bu size daha düşük hedefler koymanızı sağlayacaktır buda size ” Bu kadar puan alsam yeter ya” moduna sokacaktır. Bu yüzden tercihlere değil tamamen sınava odaklanın. Üçüncü olarak uykunuzu düzene sokun. Biliyorsunuz ki sınav saat 10.15’te başlıyor. Sizde buna göre erken bir saatte kalkıp kahvaltınızı yapın ve saat 10.15 olduğu zaman dinç ve zihni açık bir şekilde hazır olmaya çalışın. Aynı zaman bu uyku düzenini ayarlarken basit egzersizler ve yürüyüş yapmayı unutmayın. Buda sizdeki negatifliği alacak ve sizi gevşetecektir. Sınav sabahı olduğunda zihin açıcı yiyecekler yemeyi de unutmayın. Zihin açıcı yiyecekler için YKS Öncesi Zihin Açıcı Yiyecekler haberimizi okuyabilirsiniz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022