Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaEğitimÜniversitelerde Vizeler Ne Zaman Başlayacak?

Üniversitelerde Vizeler Ne Zaman Başlayacak?

Üniversitelerde yüz yüze eğitim devam ederken, üniversiteli öğrenciler vize haftasının ne zaman başlayacağını merak etmeye başladı. Üniversitelerde vize haftası ne zaman başlayacak? Her üniversitede aynı hafta mı sınav haftası olur? İşte haberimizin detayları…

Üniversitelerde Vizeler Ne Zaman Başlayacak?

2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılı başlarken bazı üniversitelerde 27 Eylül günü başlayken bazı üniversitelerde ise 4 Ekim günü başladı. Durum böyle olunca tabi ki üniversitelerin hepsinin sınav(vize) haftası aynı olmuyor. Genel olarak bakıldığı zaman üniversitelerin sınav haftası ilk haftayı saymazsak eğer 5 ile 6 hafta sonra başlıyor.

Yani bu durumda bakıldığı zaman 27 Eylül günü başlayan üniversitelerin vize haftaları Kasımın ilk haftası, 4 Ekim günü eğitime başlayan üniversitelerin ise vize haftası Kasımın ikinci haftası olarak gözüküyor. Bu tarihler üniversiteden üniversiteye hatta bölümlere göre bile değişiklik gösterebiliyor.

Vizeden Sonra Büt Olur Mu?

Vize sınavı sonrası düşük not alan bir üniversite öğrenci büt gibi kurtarma sınavına girmez. Büt tek seferlik olur ve finalden sonra yapılır. Bunun yerine zamanı geldiğinde ikinci sınav olan finale girer. Eğer finalden aldığı nota rağmen o dersten kaldıysa veya notunu beğenmiyorsa, o zaman büte girip dersen geçme veya notunu yükseltme şansı yakalayabilir.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022