Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana SayfaEğitimÜniversitelere Aşı Zorunluluğu mu Geliyor?

Üniversitelere Aşı Zorunluluğu mu Geliyor?

Üniversiteler yeni dönem için yüz yüze eğitim planları yapıyor. Peki yüz yüze eğitim için üniversitelerin yaptığı çalışmalar ve aldıkları kararlar neler? Üniversitelerin akademik takvimi ne zaman başlıyor? İşte haberimizin detayları…

Üniversitelere Aşı Zorunluluğu mu Geliyor?

Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı, ilkokul, ortaokul ve liseler Covid-19 hayatımıza girdiği günden beri yüz yüze ve uzaktan eğitim olmak üzere eğitim ve öğretim senesini başarı ile tamamladılar. Fakat üniversiteler tarafına baktığımız zaman ise durum daha farklı. Ülkemizde görülen ilk vaka sayısından sonra üniversiteler uzaktan eğitime geçmişti.

Yaklaşık 1.5 yıldır yüz yüz eğitim yapamayan üniversiteler 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılında yüz yüze eğitim yapmak istiyor. Bunun için alınan önlemlerin başında bazı üniversiteler aşı kararı getirdi. Üniversitelerin kapılarına kurulan sistemle kart basan öğrenciler eğer 2 doz aşılarını vurulmadılarsa kapıdan geri çevrilecek.

Kadir Has Üniversitesi Bu Uygulamayı Duyuran İlk Üniversitelerden

2 doz aşı şartını duyuran ilk üniversitelerin başında Kadir Has Üniversitesi geliyor. 75 bin öğrenciye sahip olan Kadir Has Üniversitesi, 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılında öğrencilerin yüz yüze eğitim yapabilmeleri için 2 doz aşı şartı olduğunu duyurdu ve öğrencilerin bu konuda hassas olmaları gerektiğini söyledi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022