Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaEğitimBu Sene YKS Puanları Düşer mi?

Bu Sene YKS Puanları Düşer mi?

Milyonlarca üniversite hayali kuran genç bu sene Yükseköğretim Kurumlar Sınavı olan YKS’ye girdiler. 2021 YKS’nin zorluğu tartışılırken öğrencilerin aklına tek bir soru geldi. Bu sene puanlar düşecek mi? Bu haberimizde sizde geçen sene olan ve bu sene olabilecek durumları anlatmak istiyorsunuz. Üniversite puanları düşecek mi? 2021 YKS puanlar düşecek mi? Bu sene YKS puanları düşer mi? İşte haberimizin detayları…

Bu Sene YKS Puanları Düşer mi?

Kabul etmek gerekir ki, 2021 Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) bir önceki YKS sınavları ile karşılaştırdığımızda  daha zor olduğunu fark edebiliyoruz. Öğrencilerin bir çoğu endişe içinde, sürenin yetişmediğini veya soruları çözemediğini söylüyor. Fakat endişe yapacak bir şey olmadığının altını çizmek istiyoruz. Çünkü eğer bu sınav size zor geliyorsa, sizin gibi bir çok öğrenciye de zor gelmiştir.

Öğrencilerin çoğunluğunun zorluk çektiğini göz önüne aldığımız zaman ise Yükseköğretim Kurumlar Sınavı’nda yapılan netler, diğer senelere göre daha düşük gelecek diyebiliriz. Genel olarak gelen bir puan düşüklüğü de, üniversitelerin puanlarını aşağı doğru çekecektir.

Önemli Olan Puan Değil Sıralamalardır!

Sınavın zorluğu puanları aşağı doğru çekecektir fakat her sene önemli olan puan değil sıralamalardır. Her sene tercih yaparken puana göre değil sıralamaya göre tercih yapmak gerekiyor. Bu sene puanların düşeceğini ön görüyoruz fakat belirleyici olacak olan yine sıramalar olacaktır. Bu yüzden tercih yaparken mutlak sıralamanızı göz önünde bulundurarak tercih yapmanızı öneririz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022