Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaEğitimUzaktan Eğitim Geri mi Dönüyor?

Uzaktan Eğitim Geri mi Dönüyor?

Omicron Varyantı ülkemizde görüldü. Omicron Varyantının ülkemizde görülmesi ile birlikte herkes uzaktan eğitimin tekrar gelebilme ihtimalinin olup olmadığını merak etmeye başladı. Peki uzaktan eğitimin tekrar gelme ihtimali var mı? Okulların kapanıp tekrardan kapanma ihtimali var mı? Uzaktan eğitim geri mi dönüyor? İşte haberimizin detayları..

Uzaktan Eğitim Geri mi Dönüyor?

Uzaktan eğitim geri mi dönüyor? Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklama ile acı haberi verdi. Komşumuz Yunanistan’da görülen Omicron Varyantı maalesef ülkemizde de görüldü. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasına göre yapılan testler sonucunda 6 kişide Omicron Varyantı tespit edildiğini duyurdu.

Bu açıklamalardan sonra gözler tabi ki yüz yüze eğitime döndü. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yüz yüze eğitim ile ilgili yaptığı açıklamalarda yüz yüze eğitimden tekrardan uzaktan eğitime geçilme gibi bir durumun söz konusunu olmadığını ve okulların kapanacağına dair sorulan soruların artık dile getirilmesini gerektiğini söyleyerek bu konuya son noktayı koymuştu.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da bu konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulunmuştu ve yüz yüze eğitimin devam edeceğini okulların kapanmayacağını söylemişti.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Henüz Açıklama Yapmadı

Şuan ise Milli Eğitim Bakanlığı’nın nasıl bir yol izleyeceği merak konusu oldu. Omicron Varyantının ne kadar tehlikeli olduğu tam olarak bilinmiyor. Yapılan testler sonucu ilk varılan sonuç virüsün diğer varyantlara oranlara çok daha hızlı yayılıyor olması. Milli Eğitim Bakanlığının nasıl bir yol izleyeceğini ve uzaktan eğitimin tekrar geri dönüp dönmeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022