Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaEğitim1. Dönem Ne Zaman Bitiyor?

1. Dönem Ne Zaman Bitiyor?

2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının 1.dönemi ne zaman bitecek? Karneler ne zaman alınacak? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 1. dönemin ne zaman bittiği açıkladı. 15 gün tatil ne zaman başlayacak? İşte haberimizi detayları…

1. Dönem Ne Zaman Bitiyor?

2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılı 6 Eylül 2021 tarihinde bütün ülkede, bütün sınıflar için tam zamanlı olarak yüz yüze başlamıştı. Yüz yüze eğitim sonrası tekrardan uzaktan eğitim gelip gelmeyeceği merak konusu olmuştu. Yapılan açıklamalar sonrası yüz yüze eğitimin devam edeceği kesinleşti.

Şimdi gözler ilk dönemin ne zaman biteceğine ve 15 günlük tatilin ne zaman başlayacağına döndü. 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının 1. dönemi ve karnelerin alınacağı gün 21 Ocak olarak belirlendi. Öğrenciler 1. dönem karnelerini 21 Ocak günü alacaklar. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) akademik takviminde yer alan bilgiye göre 1. dönemin 15 günlük tatili 24 Ocak günü başlıyor ve 6 Şubat 2022 tarihinde sona eriyor. Hafta sonları dahil toplamda tatil 14 gün sürecek ve 7 Şubat 2022 tarihinde eğitim ve öğretim kaldığı yerden devam edecek.

Karneler 21 Ocak Günü Alınacak!

Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği akademik takvime göre 1.dönem 22 Ocak 2022 tarihinde sona erecek. Yani karneler 21 Ocak günü alınacak.

Okullarda Maske Zorunluluğu Kalkıyor mu?

Okullarda maske zorunluluğu kalkıyor mu? Kovid-19′ un hayatımıza girdiği günden beri tanıştığımız maskeleri hala kullanmaya devam ediyoruz. Vaka sayılarının artması, Koronavirüsün yeni varyantlarının çıkması derken, maskeleri yüzümüzden çıkaramaz oldu. Özellikle okulda öğrenciler kalabalık oldukları için maskelerini hiç çıkaramıyorlar. Derslerde, sınavlarda maskelerini çıkaramayan öğrenciler için ise bu durum artık can sıkmaya başladı.

Okullarda Maske Zorunluluğu Kalkıyor mu?

Emine Erdoğan, Antalya’nın Serik İlçesindeki Kadriye İlkokulunun kütüphanesinin açılışına katıldı ve bu açılışta kendisine Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer eşlik etti. Açılışta öğrenciler ile sohbet eden Emine Erdoğan, okullardaki Koronavirüs testleriyle ilgili önemli ve müjdeli bir açıklama yaptı.

Hem öğrenciler için hem de öğretmenler için kolaylık olması açısından, yerli ve irite etmeden sadece tükürük testi ile 15 dakikada sonuç veren testlere okullarda geçmek için Sağlık Bakanlığına başvuru yaptıklarını belirtti. Eğer bu başvuru Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanırsa, okullarda düzenli olarak tükürük testi yapılacak ve sonuçlar 15 dakika için belli olacak. Bu durum tabi ki maske zorunluluğu içinde olumlu bir süreci başlatmış olacak.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’de okullardaki maske zorunluluğu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Özer yaptığı açıklamada okullardaki maske takma zorunluluğunu yavaş yavaş azaltmak istediklerini ilk olarak bu uygulamanın 1. 2. ve 3. sınıflar için uygulanmaya başlanacağını söyledi.

Maske Takmama Uygulaması İlk 1. 2. ve 3. Sınıflar Üzerinde Uygulanacak

Okullarda maske takma zorunluluğunun kaldırılması ilk olarak 1. 2. ve 3. sınıflar için uygulanmaya başlanacak. Eğer uygulamada başarılı olunursa diğer sınıflar içinde devreye sokulacak. Eğitimde normalleşme çalışmaları tüm hızıyla devam ederken bu konu ile ilgili açıklamalar geldikçe sizler ile paylaşacağız.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022