Yardımcı Kaynak Desteğine Nasıl Ulaşabilirim?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) yayınladığı yardımcı kaynak desteğine nasıl ulaşabilirim? Yardım kaynak desteğine hangi adresten giriliyor? Yardımcı kaynak desteği hangi sınıflar için? İşte haberimizin detayları…

Yardımcı Kaynak Desteğine Nasıl Ulaşabilirim?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) geçtiğimiz günlerde öğrenciler için yardımcı kaynak desteği yayınladı. Bakanlığın yayınladığı yardımcı kaynaklar ilkokul 2. sınıftan 12. sınıfa kadar olan bütün sınıflar için geçerli. İlkokul 2. sınıftan 12. sınıfa kadar olan bütün sınıflar MEB’in verdiği sayfadan kendilerine uygun kaynaklarını indirip kullanabilirler.

Yardımcı kaynakların içinde, her sınıfa uygun soru bankaları  ve aynı zamanda Liseye Geçiş Sınavı’na (LGS) hazırlanan öğrenciler için LGS denemeleri, Yükseköğretim Kurumlar Sınavı’na (YKS) hazırlanan öğrenciler için Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) denemeleri bulunuyor. Yardımcı kaynak desteğine nasıl, nerden ulaşabilirim?

“yardimcikaynaklar.meb.gov.tr” Adresinden Yardımcı Kaynak Desteğine Ulaşabilirsiniz

Milli Eğitim Bakanlığının ilkokul 2. sınıftan, 12. sınıfa kadar olan öğrenciler için yayınlandığı yardımcı kaynak desteğine “yardimcikaynaklar.meb.gov.tr” adresinden ulaşabilirsiniz. Her ay yayınlanacak olan yardımcı kaynaklar, düzenli olarak değişecek ve çeşitliliği arttırılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!