Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaEğitimYarıyıl Tatili Ne Zaman Başlıyor?

Yarıyıl Tatili Ne Zaman Başlıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bugün 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının akademik takvimini yayınladı. 1.dönem ara tatili, yarıyıl tatili, 2.dönem ara tatili ve karnelerin ne zaman alınacağı tarihleri duyurdu. Yarıyıl tatili ne zaman başlıyor? Karneler ne zaman verilecek? İşte haberimizin detayları…

Yarıyıl Tatili Ne Zaman Başlıyor?

2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılı 6 Eylül günü yüz yüze olarak başlayacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yüz yüze eğitim için gerekli bütün hazırlıkları tamamladı. Hazırlıkların tamamlanmasının ardından ise 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının akademik takvimi açıklandı.

Yarıyıl Tatili Ne Zaman Başlıyor?

Açıklanan akademik takvime göre 1.dönem ara tatili 15 Kasım günü başlayacak ve 19 Kasım günü sona erecek. Yarıyıl tatili ise 24 Ocak’ta başlayacak ve 4 Şubat tarihinde sona erecek. Yani ilk dönemin karneleri 24 Ocak günü verilecek. 2. dönemini başlamasının ardından ikinci dönem ara tatili 11 Nisan ile 15 Nisan arasında olacak.

2021 – 2022 Eğitim ve Öğretim Yılı 17 Haziran’da Sona Eriyor

Eğitim ve öğretimin son günü ise 17 Haziran günü. Öğrenciler 17 Haziran’da 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının karnelerini alacak ve bu yıllık eğitim bitmiş olacak.

Yüz Yüze Eğitime Katılmak Zorunlu mu Olacak?

Uzun zamandan beri yapılmayan yüz yüze eğitim için herkes çok heyecanlı. Öğrenciler sıra arkadaşlarını, sıralarını ve öğretmenlerini özlerken, öğretmenlerde içi öğrenci dolu sınıfları özlediler. Herkes içi 6 Eylül’de kavuşma vakti geliyor. Okullarda yüz yüze eğitim başlayacak olmasına karşına öğrenciler ve veliler normal olarak tedirgin. Çünkü maalesef vaka sayıları oldukça yüksek.

Yarıyıl Tatili Ne Zaman Başlıyor?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer okulların açılması için vaka sayılarının tamamen sıfırlanmasını beklemenin mantık olacağını vurgulamıştı. Geçtiğimiz senede yapılan yüz yüze eğitimlerde öğrencilerin yüz yüze eğitime katılma gibi bir zorunluluğu yoksa. İsteyen veli çocuğunu okula göndermiyordu. Bu sene ise 6 Eylül’den itibaren devam zorunluluğu getirildi.

Öğrenciler Okul Günleri Okula Gitmek Zorundalar!

Geçen senelerde isteğe bağlı olan okula gitme durumu bu sene zorunlu hale getirildi. Öğrencinin geçerli bir mazereti yok ise öğrenci okula gitmek zorunda.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022