YKS Ek Tercih Sonuçları Açıklandı

Son dakika! YKS ek tercih sonuçları açıklandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) ek tercih sonuçlarını az önce açıkladı.

YKS Ek Tercih Sonuçları Açıklandı

Binlerce adayın beklediği an nihayet geldi ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) az önce YKS ek tercih sonuçlarını öğrencilerin erişimine sundu. YKS ek tercih sonuçlarına ulaşmak isteyen adaylar YKS Ek Tercih Sonuçları linkinden ek tercih sonucuna ulaşabilir.

Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) normal tercih dönemi ve sonuçlarından sonra, YKS’ de tercih yapan kazanamayan veya hiç tercih yapmayan adaylar için ek tercih dönemi başladı. Ek tercihlerini yapan adaylar biraz geçte olsa üniversiteli olmayı başardı. Üniversiteli olan bütün öğrencileri gönülden tebrik ediyoruz. Bu sınavda gösterdikleri başarıyı hayatlarında da göstereceklerini temenni ediyoruz.

3. Bir Tercih Dönemi Olacak mı?

Aslında bu sorunun cevabını herkes biliyor ama bilmeyenler için söyleyelim. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM üniversite sınavı için 3. bir tercih dönemi yapmıyor. Yani 3. bir tercih dönemi olamayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!