YKS İkinci Ek Tercihler Ne Zaman Yapılacak?

YKS ikinci ek tercihler ne zaman yapılacak? YKS ikinci ek tercihler yapılacak mı? YKS ikinci ek tercihe kimler başvuru yapabilir? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün bugün YKS ikinci ek tercihleri ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. İşte YKS ikinci ek tercihlerin yapılacağı tarih…

YKS İkinci Ek Tercihler Ne Zaman Yapılacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) bugün kendi sitesinden YKS ikinci ek tercihler için merak edilen sorulara cevap verdiği bir yazı paylaştı. Paylaşılan yazıda YKS ikinci ek tercih günleri içi önemli açıklamalarda bulunuldu. YKS ikinci ek tercihleri öncesi, ek tercihlerden sonra boş kalan kontenjanların belirlenip yayınlanacağı duyuruldu.

Yani YKS ikinci ek tercihler için henüz bir tarih verilmedi. Bunun için önce ek tercih sonrası kalan boş kontenjanların belirlenmesini bekleyeceğiz. 2021 YKS ikinci ek yerleştirmede, merkezi yerleştirme ve ek yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleşmeyen adaylar ile TYT puanı 140-150 aralığında olan adaylar ve AYT/YDT puanı 170-180 aralığında olan adaylar tercih yapabilecek. Ayrıca, özel yetenek sınavı sonucu ile bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran adaylar da ikinci ek yerleştirmede tercihte bulunabilecek.

YKS İkinci Ek Tercihi Kimler Yapamaz?

2021 Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) normal tercihlerinde veya ek tercihlerinde herhangi bir programa yerleştirilen adaylar ikinci ek tercih hakkını kullanamaz. Merak ettiğiniz soru ve görüşler için lütfen sitemize yorum yapınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!